kehl odlučio

Terzić sinoć slavio prolaz u polufinale, danas mu čelnici kluba saopštili konačnu odluku

Kako prenosi Ruhr Nachrichten, Edin Terzić i sljedeće sezone ostaje u Borussiji Dortmund.

Unatoč prilično razočaravajućoj sezoni u Bundesligi, očekuje se da će sportski direktor Sebastian Kehl objaviti odluku kluba u nadolazećim sedmicama.

BVB je trenutno 5. na tablici, odmah ispod mjesta koje vodi u Lige prvaka s +1 golom razlike u odnosu na RB Leipzig.

Međutim, nakon što je stigao do polufinala Lige prvaka, klub ne samo da ima priliku potencijalno osvojiti turnir, već i ostvariti plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

To je zbog novog formata Lige prvaka i dva dodatna europska mjesta koja se mogu osvojiti. Kako sada stoji, talijanska i njemačka liga dobit će dodatna mjesta zbog nastupa u europskim natjecanjima ove sezone.

Što znači da bi 5. mjesto u Bundesligi dovelo do nogometne Lige prvaka sljedeće sezone.

Štaviše, BVB će donijeti značajan prihod od ulaska u final four po prvi put od 2013. godine.

Kao rezultat toga, Borussia Dortmund je vjerojatno već premašila 100 miliona eura prihoda od Lige prvaka, a njihova domaća utakmica protiv Paris Saint-Germaina u polufinalu još nije uzeta u obzir.