ZABILA SE U KAMERU

Teška povreda sutkinje na utakmici LaLige, oblivenu krvljom odvezli je u bolnicu

Real Betis ostvario je 3:1 pobjedu nad Athletic Bilbaom u 26. rundi španskog prvenstva. Možda bi rezultat bio drukčiji da gosti iz Baskije, koji ove sezone pretendiraju na mjesta koja vode u Ligu prvaka, nisu ostali s igračem manje već u 40. minuti zbog potpuno nepotrebne reakcije isključenog Nica Williamsa.

Osim napadača, koji je sam kriv za svoju nesreću, utakmicu je obilježila i scena s pomoćnom sutkinjom. Naime, Guadalupe Porras Ayuso nije mogla dovršiti susret zbog bizarne povrede. Nesretna sutkinja u prvim minutama utakmice zabila se u kameru koja se nalazila u blizini terena i razbila glavu.

Lice joj je ostalo prekriveno krvlju, doktori su joj pružili pomoć pored terena, no ubrzo je shvatila da ne može nastaviti sa zadatkom. Zamijenio ju je četvrti sudija Néstor Holgueras Castellanos. Španski mediji javljaju kako je Porras Ayuso nakon utakmice hospitalizirana.

Što se važnosti rezultata tiče, Betis je prestigao Real Sociedad i nalazi se na šestoj poziciji, no i dalje dosta daleko od Athletica, koji broji sedam bodova više.