Trener Dinama upozorava: U Atini nas čeka rat, neprijateljsko okruženje u doslovnom smislu

Trener Dinama Igor Bišćan bio je vidno razočaran nakon poraza u prvoj utakmici trećeg pretkola evropske Lige nogometnih prvaka od grčkog AEK-a.

Prvak Hrvatske je na svom stadionu Maksimir poveo sa 1:0. Međutim, na kraju je izgubio sa 1:2.

"Moram čestitati AEK-u na zasluženoj pobjedi. Koliko god možemo žaliti za boljim rezultatom, posebno nakon prvog poluvremena kad je sve izgledalo jako dobro.

Nogomet je okrutan, moraš 90 minuta biti čvrst i ozbiljan i iskoristiti prilike kad si nadmoćan. Težak poraz i suočenje s realnošću. Prvo poluvrijeme smo bili odlični i hrabri, ali kako je drugo poluvrijeme išlo, tako je kvaliteta padala i na kraju smo izgubili utakmicu, rekao je Bišćan.

Potom je upozorio na revanš koji je na rasporedu u subotu, 19. augusta, s početkom u 20.45 sati na AEK Areni u Atini.

Taj je meč odgođen zbog žestokog sukoba navijača dva kluba u Atini u kojim je jedna osoba izgubila život. Stotinjak navijača, mahom iz Hrvatske, zbog toga je pritvoreno i traje potraga za ubicom.

Bišćan zbog toga očekuje neprijateljsku atmosferu u grčkoj prijestonici.

"To će biti nešto sasvim drugo. Bit će ratna zona, neprijateljsko okruženje u doslovnom smislu te riječi. Više od 30 hiljada ljudi željnih zadovoljštine za sve što se dogodilo.

Ali, šta je, tu je. Dat ćemo sve od sebe. Tu nemam šta dečkima zamjeriti. Napravit ćemo sve da prođemo, ali bit će izuzetno teško", rekao je Bišćan.