Turska se nakon debija divi Edinu Džeki: Potez iz 99. minute posebno oduševljava

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko već u debitantskoj utakmici za Fenerbahče u turskoj Superligi pokazao je kakvo će biti pojačanje za ovaj slavni klub, a nakon golova protiv Gaziantepa, slave ga mediji u ovoj zemlji.

Navijači Fenerbahčea već imaju svog novog heroja. Edin Džeko je s dva gola u prvih 18 minuta donio pobjedu Fenerbahčeu rezultatom 2:1 protiv Gaziantepa, a da stvari budu impresivnije, to mu je bio debi u turskom nogometu i Superligi.

Na društvenim mrežama krenuli su komplimenti za bh. dijamanta. Jedan od najuglednijih novinara Tahir Kum osvrnuo se na potez Džeke iz posljednje minute utakmice kojim je naš nogometaš dovoljno pokazao o kakvoj se klasi radi.

"Divim se Edinu Džeki. U 99. minuti ove utakmice Džeko uzima loptu na svom dijelu terena i prenosi je na drugu stranu. Najveći nedostatak Fenerbahčea svih ovih godina bio je igrač poput Edina Džeke", rekao je Kum u TGRT-ovoj specijalnoj emisiji posvećenoj ovoj utakmici.
Za ovaj nastup Džeko je dobio i najbolju ocjenu na utakmici. Specijalizovana stranica Whoscored ocijenila je njegov nastup s impresivnih 8.6, što je ubjedljivo najbolja ocjena od svih igrača na terenu.

Nakon utakmice, još bolje stvari najavio je Edin Džeko s novim pojačanjima Fenerbahčea Cengizom Underom i Fredom.