generali poslije bitke

Turski novinari ne štede Džeku i saigrače: Ako ne mogu zabiti gol četvrtoj ekipi grčke lige…

Sportski novinari u Turskoj ne mogu prestati govoriti o eliminaciji Fenerbahcea u četvrtfinalu Konferencijske lige UEFA (Evroposka nogometna federacija).

Turski gigant, čiji su članovi i naši reprezentativci Edin Džeko i Rade Krunić, trpi kritike nakon što je izvođenjem penala izgubio pred svojim navijačima od grčkog Olympiacosa.

Ekipa iz Istanbula u prvom meču u gostima je poražena sa 2:3. U revanšu je nakon regularnog toka i produžetaka bilo 1:0 za Fener, ps je pobjednika odlučila penal lutrija koja je bila na strani gostiju iz Grčke.

Evo kako su ovaj poraz doživjeli turski mediji:

Dvije perspektive (Sabah)

"Fenerbahce je otišao pobijediti, ali baš kao što se dogodilo Manchester Cityju dan ranije, gost je želio odvesti utakmicu u jedanaesterce. I uspio je.

Nećemo upotrijebiti riječ "šteta" za propušteno polufinale.

Ako izjednačite ranim golom i ne možete zabiti drugi gol protiv četvrtog u grčkoj ligi uz veliku podršku navijača, nema potrebe puno govoriti."

Zašto su izašli Džeko i Fred? (Hurriyet)

"Nakon što je regularni tok završen 1:0, počela je potpuno drugačija utakmica. "Žuto-plava" ekipa je izgledala umorno u posljednjih 30 minuta. Igrao se nepovezan nogomet.

Ekipa je bila bez Džeke, Irfana Kahvecija i Freda. Nije li barem jedan ili dvojica od ovih igrača moglo odigrati svih 120 minuta?

Fenerbahce je igrao bolje kada su bili na terenu. Njihov kvalitet je bio potreban u penalima."

Nisu svjesni kvaliteta (Hurriyet)

"Pitamo se je li Fenerbahce bio svjestan svoje snage i kvaliteta, te da je to ekipa koja je nadmoćna protivniku na svakom polju, pa i u igri?

Fenerbahce je glatko trebao sinoć proći Olympiacos - na srebrenom pladnju."

Kad će se ponovo ukazati ovakva prilika (Aksam)

"Greške Ismaila Kartala (trener Fenerbachea, op.a.) proširile su se i na izvođenje jedanaesteraca. Utakmica, koja je mogla završiti ranije, završila je razočarenjem.

Ko zna kada će se opet dogoditi ovako velika prilika. A ako se ima šta reći - bravo za igrače."

Neizbježan kraj (Takvim)

"Grčka ekipa je bila bolja, posebno u prvom produžetku. No, Fenerbahce se dobro branio u ovim minutama.

I kao rezultat toga, Dominik Livaković (golman Fenera, op.a.) je dao sve od sebe u jedanaestercima, ali "kada penale promašuju imena kao što su Dušan Tadić, Cengiz Under i Leonardo Bonucci, slijedi neizbježan kraj".