premijer liga

Tuzlaci se muče. City ne može do punog plijena ni protiv GOŠK-a

U posljednjoj utakmici 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Tuzla Cityja i GOŠK-a na stadionu Tušanj odigrali su utakmicu bez pobjednika 2.2 (1:0).

Već u 4. minuti utakmice prednost je stekao domaći tim nakon što je mrežu zatresao Rijad Kobiljar. Deset minuta kasnije Tuzlaci imaju dvije prilike preko Đorđa Pantelića i Irfana Hadžića, ali se mreža GOŠK-a nije zatresla.

Tek u 44. minuti gosti imaju prvu pravu priliku za izjednačenje. Šut Siniše Mandića odlično brani Eldin Lolić.

U 52. minuti gosti stižu do izjednačenja. Šutirao je Marko Musulin, a Riad Šuta pospremio je loptu u gol.

Gosti do potpunog preokreta dolaze u 80. minuti. Musulin šutira, Lolić brani, ali iz drugog pokušaja igrač GOŠK-a postiže gol i donosi prednost svom timu.

Nije dugo trajala rezultatska prednost gostiju. U 86. minuti Mirzad Mehanović je centrirao, a Pantelić pogodio za 2:2 i konačan rezultat utakmice.

Tuzla City je osvojio deseti bod (manje bodova ima jedino Zvijezda-09, samo pet). GOŠK ima trenutno 13 bodova.