Kraj / Bosna i Hercegovina – Finska 1:3

Foto FENA/Amer Kajmović

KRAJ: BiH - Finska 1:3.

90' - Četiri minute nadoknade.

88' - Izblokiran udarac Prevljaka iz neposredne blizine. Ne da se našim igračima da postignu drugi gol.

86' - Pritisak Zmajeva u finišu, ali bez konkretne šanse.

81' - Posljednjih desetak minuta, čini se ništa od baraža.

80' - Teemu Pukki napušta igru uz aplauz s tribina Bilinog polja.

78' - Skida Hradecky sjajan pokušaj Prcića, još jedan korner za Zmajeve.

74' - Dugo je trajala konsultacija Olivera s VAR sobom zbog potencijalnog ofsajda, međutim, sudija je pokazao na centar.

73' - BiH - Finska 1:3. Kakav kiks odbrane. Ponovo prekid, lopta na drugu stativu i pogodak O'Shaughnessyja.

69' - GOOOOOOL! BiH - Finska 1:2. Gojak je sjajno centrirao s lijeve strane, a Menalo odlično reagovao i zakucao loptu u mrežu.

66' - Menalo i Sušić ulaze, Pjanić i Krunić izlaze. Navijači su s oduševljenjem dočekali izlazak kapitena.

64' - Stevanović je uspio proći po desnoj strani, ali je njegovo dodavanje blokirano, novi korner.

62' - Dalekometni pokušaj Prcića ide preko gola.

60' - Uopšte se ne osjeti na terenu da Finci imaju igrača manje.

57' - Prilikom izmjena bh. navijači su prozivali Miralema Pjanića uz pjesmu 'Pjanić napolje'.

56' - Duplu izmjenu pravi Petev. Ulaze Gojak i Prcić, izlaze Cimirot i Hadžiahmetović.

55' - Demirović je ukrao loptu i sam se spustio do šesnaesterca Finaca. Na kraju je pucao pored gola.

54' - Zmajevi bez ideje čak i sa igračem više.

50' - BiH - Finska 0:2. Pogodio je Robin Lod nakon konfuzije u odbrani Zmajeva.

49' - Krunić je pokušao, ali dobro je postavljen Hradecky.

47' - Mnogo sreće za naše. Pukki je iz okreta pucao malo pored gola. Ta lopta je prozujala pored stative.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, s centra su krenuli Zmajevi.

Kraj prvog poluvremena. BiH - Finska 0:1.

45+2' - Udarac Hadžiahmetovića blokiran, novi korner. Pjanić centrira, Prevljak šutira glavom preko gola.

45' - Igrat će se tri minute nadoknade.

43' - Opet je Prevljak pokušao nakon kornera, ovaj put glavom, Hradecky hvata loptu.

42' - Novi korner, lopta stiže do Prevljaka, koji puca nebu pod oblake.

41' - Pritisli smo u završnici poluvremena. Novi korner, ali Finci otklanjaju opasnost.

39' - Ipak izmjena u našoj reprezentaciji. Demirović ulazi umjesto povrijeđenog Džeke, Čivić ide na lijevu stranu. Zmajevi će igrati znatno ofanzivnije u nastavku.

37' - Oliver pokazuje direktan crveni karton Raittali zbog brutalnog faula nad Kolašincem. Zmajevi će više od 50 minuta imati igrača više.

34' - Sada već odavno Zmajevi nisu zaprijetili golu Finske.

33' - Voda je u ušima igračima BiH, Finci sada drže posjed.

29' - BiH - Finska 0:1. Dupli pas Kamare i Pukkija, lopta se ispred Šehića odbija od Stevanovića i dolazi do Forssa, kojem nije bilo teško zatresti mrežu.

24' - Ostaje 0:0, Šehić je odbranio penal Pukkiju!

23' - Oliver je dosudio penal za Fince. Nakon udarca Raittale lopta u ruku pogađa Pjanića, kojem sudija pokazuje i žuti karton.

22' - Za trenutak je utihnulo Bilino polje. Greška Saničanina, Pukki izlazi sam pred Šehića, ali ga u posljednjem trenutku stigao i omeo upravo Saničanin.

20' - Forss glavom šutira pravo u Šehića.

19' - Velika prilika za Zmajeve. Prevljak nije dobro zahvatio loptu iz izgledne pozicije.

15' - Zmajevi su imali posjed lopte od čak 72% u prvih 15 minuta. Finci su upisali samo 33 pasa.

Pogledajte kako su navijači BiH dočekali Ivayla Peteva.

11' - Fantastična šansa za BiH. Duga lopta Krunića za Kolašinca na lijevoj strani, ovaj u sredini pronalazi Pjanića, koji sa 16 metara šutira slabo i preko gola.

10' - Prva opasna situacija na našoj polovini. Jedan nezgodan centaršut s lijeve strane, ali je intervenisao Šehić.

8' - Sporna situacija u šesnaestercu Finaca. Naši traže penal, Oliver pokazuje na korner.

7' - Sa tribina se ori "Bosna je šampion, ooo", "Bosna je šampion, ooo"

6' - Nejasno je zbog čega je sudija Oliver za kratko prekinuo utakmicu. U svakom slučaju, duel se nastavlja.

5' - BiH odavno nije imala ovakvu podršku s tribina.

3' - Posjed na strani Zmajeva na startu, izborili su i prvi korner.

1’ – Utakmica je počela, s centra kreće reprezentacija Finske. Sretno, Zmajevi!

14:55 – Igrači dvije reprezentacije izlaze na teren, uskoro je intoniranje himni.

14:45 - Tribine su skoro popunjene, čeka nas fantastična atmosfera na Bilinom polju.

14:40 - Zmajice su poželjele sreću Zmajevima.

14:36 - Bilino polje trenutno:

14:35 - Ovako su BH Fanaticosi stigli na Bilino polje.

14:31 - Pomoćni trener reprezentacije BiH Elvir Rahimić poručio je da Zmajevi idu na trijumf.

"Bit će pun stadion, što smo svi očekivali i to je naš 12. igrač. Nemamo Džeku naprijed, ali ostala postavka je ista. Vratili su nam se Krunić i Pjanić u odnosu na posljednji meč. Finci su tvrda reprezentacija i to pokazuju igrama. Učestvovali su na Evropskom prvenstvu i ozbiljna su reprezentacija koja zaslužuje svaki respekt. Imamo svoj cijl, da danas pobijedimo", rekao je Rahimić.

14:25 - Ovo je trenutno stanje u grupi.

Standings provided by SofaScore LiveScore

14:20 - Interesantno, jedinu pobjedu protiv Finske Zmajevi su ostvarili bez Edina Džeke, koji tada također nije igrao zbog povrede.

14:18 - Ovo će biti četvrti međusobni duel BiH i Finske. Obje reprezentacije imaju po jednu pobjedu, a jedini remi viđen je u martu ove godine, kada je u Helsinkiju bilo 2:2.

14:10 – Glavni sudac duela bit će Michael Oliver. Njemu će u Zenici asistirati Stuart Burt i Simon Peter Bennett, dok je četvrti sudija Darren England.

14:05 – Selektor Ivaylo Petev za ovaj susret ne može računati na Edina Džeku zbog povrede, pa će usamljen u napadu biti Smail Prevljak.

BiH: Šehić, Ahmedhodžić, Saničanin, Ćivić, Kolašinac, Stevanović, Pjanić, Cimirot, Hadžiahmetović, Krunić i Prevljak.

Na klupi su: Vasilj, Pirić, Hadžikadunić, Sušić, Menalo, Kodro, Gojak, Cipetić, Nalić, Kovačević, Prcić i Demirović.

Finska: Hradecky, O'Shaughnessy, Väisänen, Ivanov, Hämäläinen, Raitala, Kamara, Lod, Schüller, Forss i Pukki.

Na klupi su: Joronen, Eriksson, Arajuuri, Toivio, Tenho, Taylor, Jensen, Niskanen, Valakari, Nissilä, Uronen, Pohjanpalo

14:01 – Poštovani čitatelji portala Raport.ba, dobro došli na tekstualni prijenos kvalifikacijske utakmice za SP između reprezentacija BiH i Finske. Susret se igra na Bilinom polju u Zenici s početkom od 15:00.