Kvalifikacije za EP

UŽIVO: Kraj u Zenici, Zmajevi pobijedili Lihtenštajn

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine od 20 i 45 sati igra protiv Lihtenštajna utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na Bilinom Polju. Tekstualni prijenos pratite uživo na Raportu.

Ovo je postava Bosne i Hercegovine: Šehić, Miličević, Hadžikadunić, Kolašinac, Dedić, Nalić, Pjanić, Krunić, Demirović, Bilbija i Džeko.

Lihtenštajn: Buchel, Malin, Traber, Beck, Goppel, Sele, Weiser, Luchinger, Wolfinger, Saglam i Salanović.

97' - Kraj u Zenici. Vrlo teška pobjeda Zmajeva. Za tri dana gostujemo Islandu.

90' - Sedam minuta sudijske nadoknade.

88' - Sada nekoliko dobrih prilika za Zmajeve u jednom napadu, ali sve je to izblokirano.

79' - U igri su kod nas sada Hadžiahmetović i Gazibegović. Izašli su Pjanić i Bilbija.

74' - Sada konačno malo uzbuđenja pred golom Lihtenštajna. Bilbija je dva puta bio u prilici. Prvi put mu je slabo ubacio Demirović, a drugi put šut glavom mu je odbranio golman gostiju.

65' - U bh. timu je u međuvremenu ušao Benjamin Tahirović umjesto Adija Nalića.

65' - Dok se na Bilinom Polju ništa ne dešava, vrijedi istaknuti da Portugalci vode u Slovačkoj 1:0 u našoj grupi što bi bio vrlo povoljan rezultat po Zmajeve.

60' - Gotovo nerealne scene u ovim momentima. Lihtenštajn vrši pritisak, imao je sada i jedan sjajan šut s 20-ak metara, ali Šehić je to odbranio.

57' - Fudbalsku uspavanku u Zenici prekida žuti karton za Kolašinca.

50'- Ne igramo posebno dobro ni na početku drugog dijela.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici.

45' - Kraj prvog poluvremena. Ako ćemo realno, nije ovo bilo dobro. Vodimo 2:1.

41' - Lijepa sada akcija Zmajeva. Dedić je ubacio za Demirovića, ovaj spustio Naliću, ali na kraju ništa od gola.

30' - Ništa posebno se u ovim momentima ne dešava u Zenici.

25' - Lihtenštajn ima više loptu u nogama i diktira tempo trenutno.

21' - GOL. Auu, kakva golčina Wolfingera. Ovo se zabija jednom u karijeri. 2:1.

18' - GOOOOOOL. Ponovo Edin Džeko i ponovo na sistenciju Bilbije. Užasna reakcija odbrane gostiju.

10' - Lihtenštajn sada igra nešto bolje nego na početku.

6' - Zmajevi nastavljaju s napadima, ali za sada nema novih prilika.

3' GOOOOOOOL. Edin Džeko trese mrežu gostiju nakon vrlo lijepe asistencije Bilbije. Bravo!

1' - Počeo je meč. Sretno, Zmajevi!

20:42 - U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:40 - Fudbaleri obje reprezentacije izlaze na teren.