Uživo / Niko kao “Kraljevi”. Real ponovo prvak Evrope, Ancelotti ušao u historiju!

Na stadionu Stade de France u francuskoj prijestonici Parizu odigrano je finale evropske nogometne Lige prvaka u kojem su se sastali engleski Liverpool i španski Real Madrid.

Slavio je Real sa 1:0, golom Viniciusa Juniora u 59. minuti.

Početak meča kasnio je tačno 36 minuta, pa je duel umjesto u 21 počeo u 21:36 sati iz sigurnosnih razloga i velike gužve na i oko stadiona.

Navodno su stotine navijača Liverpoola pokušali ući bez ulaznica. Na osiguranju je angažirano blizu 7.000 policajaca.

Madridski "Kraljevi" jurišaju na čak 14. krunu najboljeg na Starom kontinentu, po čemu su već rekorderi, dok će Redsi pokušati dostići italijanski Milan na drugom mjestu, sa po sedam trofeja.

U historiju se može upisati i kormilar Reala, Italijan Carlo Ancelotti, koji bi četvrtom titulom postao rekorder među trenerima. Njegov kolega na klupi Liverpoola, Nijemac Jurgen Klopp, ima jedan trofej.

Sastavi: LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Thiago – Salah, Mane, Luis Diaz.

REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Valverde, Benzema, Vinicius.

TOK UTAKMICE

23:32 - Gotovo je, Real je prvak Evrope. Četrnaesta titula u vitrinama! U historiju je ušao i trener Ancelotti, rekordnom četvrtom trenerskom titulom.

23:27 - Pet minuta sudačke nadoknade.

23:25 - Real drži vodstvo, još dvije minute do kraja. Modrić (Real) izlazi, ušao Ceballos.

23:22 - Još pet minuta. Real mijenja, Camavinga umjesto Valverdea.

23:17 - Courtois brani sve. Još jedna šansa Salaha je propala. Još dvije izmjene Redsa, izašli Alcantara i Henderson, ušli Firmino i Keita.

23:11 - Liverpool žestoko napada, ali nema izjednačenja. Odnos udaraca u korist Redsa (18/2) dovoljno govori.

23:02 - Prva izmjena. Izlazi Diaz (Liverpool) ulazi Diogo Jota u 65. minuti.

23:01 - Četvrta velika odbrana Courtoisa. Ponovo ga je pokušao matirati Salah, ali neuspješno.

22:59 - Prvi žuti karton dobio je Fabinho (Liverpool) u 62. minuti.

22:55 - Real vodi! Napadača Viniciusa nigdje nije bilo cijeli meč, ali se sada našao na pravom mjestu za vodstvo "Kraljeva". Dodavanje Valverdea prošlo je trojicu igrača Liverpoola.

22:54 - Liverpool traži penal. Ipak, ruka Davida Alabe (Real) bila je uz tijelo.

22:47 - Ponovo žustar početak, čini se da je Liverpool opet diktira tempo.

22:43 - Počelo je drugo poluvrijeme. Treneri su izveli iste postave.

22:25 - Gotovo prvo poluvrijeme. Liverpool je imao 30 napada i deset udaraca, Ral samo deset napada i jedan udarac. No, golova još nema.

Salah (Liverpool) u akciji (Foto: Anadolu Agency)

22:23 - Zatresla se mreža Liverpoola! Ipak, gol Benzeme poništen je zbog ofsajda. VAR na ispitu.

Nakon duže analize, gol je poništen.

22:12 - Liverpol već ima osam udaraca, Real - nijedan!

22:11 - Salah je pokušao i glavom, ali Courtois brani bez problema.

22:05 - Real je uspio smiriti pritisak Redsa, ali bez šansi pred golom rivala.

21:57 - Silovit udarac Manea, koji su mogi već vidjeli u golu, Courtois je čudesno spasio da ne zatrese mrežu! Liverpool sve opasniji.

Sjajna odbrana Courtoisa

21:52 - Sjajna šansa za Liverpool. Salah je pokušao sa pet metara, istina uz pritisak stopera Reala Militaa, ali je golman Courtois odbranio.

21:48 - Igra postaje opreznija s obje strane. Razumljivo, ulog je ogroman.

21:43 - Žustar početak s obje strane, ali još nema pravih uzbuđenja.

21:36 - Počelo je finale Lige prvaka. Liverpool i Real? Odluka pada u Parizu.

21:33 - Ekipa izlaze na teren. Očekujemo početak finala.

21:25 - Počeo je zvanični dik programa na Stade de France. Potvrđeno je da utakmica počinje u 21:36 sati.

Na tribinama i legenda Reala Zinedine Zidane

21:20 - Meč bi navodno trebao početi u 21:36, prema posljednjim informacijama.

21:15 - Engleski mediji prenose da osiguranje koristi sprej kako bi zaustavilo navijače. Pojedini od njih pokušali su na tribine ući preko ograde!

21:10 - Igrači obje ekipe ponovo izlaze na zagrijavanje na teren, no nove informacije kažu da je početak pomjeren za 21.30 sati.