PREMIJER LIGA BIH

Velež zaustavio pobjednički niz Borca

Derbi 20. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine sastali su se FK Velež i FK Borac Banja Luka, na stadionu u Mostaru na poluvremenu je bilo 0:0.

Lider na tabeli je u 4. minuti zaprijetio preko Jove Lukića odlična prilika za tim Vinka Marinovića, ali golman Hadžikić fantastično reaguje.

Nova sjajna prilika za Lukića u 17. minuti kada nije uspio da iskoristi sjajnu priliku, sa dva metra nije uspio da postigne gol.

Odmah u narednom napadu Suljić ne koristi šansu iako je bio sam pred čuvarom mreže FK Borac.

U 20. minuti nova prilika za Velež, ponovo Suljić ali lopta ponovo odlazi pravo u ruke Miloševića.

U 26. minuti nova prilika za tim iz Banja Luke, ipak Kulašin kasni na drugoj strani kako bi postigao gol.

Sjajan šut Hrkaća u 35. minuti ipak odlično brani Milošević, bila je to parada golmana FK Borac Banja Luka.

Poluvrijeme je bilo sa dosta prilika na obje strane, pored kiše koja je sigurno ometala igrače.

Na samom kraju prvog pluvremena Guliashvili je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta ide visoko preko gola.

U drugom poluvremenu dosta je opao tempo igre, uglavno se igralo na sredini terena.

Obje ekipe čekaju na kiks protivnika, te da na taj način zaprijete golu protivničke ekipe.

Tek u 78. minuti prva ozbiljna prilika u drugom poluvremena, u prilici se našao Suljić ipak bez problema za gol gostiju.

U 84. minuti pokušaj Guliashvili koji nije napravio velike probleme golmanu Borca.

Oreč je u 90. minuti imao najbolju priliku za svoj tim ipak lopta ide preko gola.

Odmah u narednom napadu prečka Jurilja sprečava da postigne gol.