Bilo je 20:25 u ponedjeljak navečer u novembru 2020. kada je Caroline Darian primila poziv koji je sve promijenio.
S druge strane slušalice bila je njezina majka Gisèle Pelicot.
"Objavila mi je da je tog jutra otkrila da ju je [moj otac] Dominique drogirao oko 10 godina kako bi je različiti muškarci mogli silovati", prisjeća se Darian u ekskluzivnom intervjuu s Emmom Barnett u emisiji Today na BBC Radiju 4.
"U tom sam trenutku izgubila ono što je bilo normalan život", kaže Darian, koja sada ima 43 godine.
“Sjećam se da sam vikala, plakala, čak sam ga i vrijeđala”, kaže. "Bilo je poput potresa. Tsunamija."
Dominique Pelicot osuđen je na 20 godina zatvora na kraju historijskog suđenja koje je trajalo tri i po mjeseca u decembru prošle godine.
Više od četiri godine nakon tog poziva, Darian kaže da njezin otac "treba umrijeti u zatvoru".
Pedeset muškaraca koje je Dominique Pelicot regrutirao putem interneta da dođu silovati i seksualno napasti njegovu onesviještenu suprugu Gisèle također je poslano u zatvor.
Policija ga je uhvatila nakon što je u supermarketu bio u suknji, što je navelo istražitelje da ga pomnije promotre. Na laptopu i telefonima ovog naizgled bezazlenog penzionisanog čovjeka pronašli su hiljade videozapisa i fotografija njegove supruge Gisèle, očito bez svijesti, koju siluju stranci.
Osim guranja pitanja silovanja i rodnog nasilja u centar pažnje, suđenje je također istaknulo malo poznato pitanje hemijske podložnosti - napad potpomognut drogama.
Caroline Darian svoju je životnu borbu učinila borbom protiv hemijske podložnosti, za koju se smatra da se premalo prijavljuje jer se većina žrtava uopće ne sjeća napada i možda niti ne shvaćaju da su bile drogirane.
Darian želi da se čuju glasovi zlostavljanih žena
U danima koji su uslijedili nakon Gisèleinog kobnog telefonskog poziva, Darian i njena braća, Florian i David, otputovali su na jug Francuske gdje su njihovi roditelji živjeli kako bi pružili podršku svojoj majci dok je upijala vijesti da je - kako Darian sada kaže - njezin suprug bio "jedan od najgorih seksualnih predatora u posljednjih 20 ili 30 godina".
Ubrzo nakon toga, policija je pozvala samu Darian - i njezin se svijet ponovno srušio.
Pokazali su joj dvije fotografije koje su pronašli na laptopu njenog oca. Na njima se vidi žena bez svijesti kako leži na krevetu, a na sebi ima samo majicu i donje rublje.
Isprva nije mogla reći da je ta žena ona. "Imala sam poteškoća s prepoznavanjem same sebe od samog početka", kaže ona.
"Tada joj je policajac rekao: 'Vidi, imaš isti smeđi trag na obrazu… to si ti'. Tad sam drugačije gledala na te dvije fotografije… Ležala sam na lijevom boku kao moja majka, na svim njenim slikama."
Darian kaže da je uvjerena da je i nju otac zlostavljao i silovao - što je on uvijek negirao, iako je ponudio proturječna objašnjenja za fotografije.
"Znam da me drogirao, vjerovatno radi seksualnog zlostavljanja. Ali nemam nikakvih dokaza", kaže ona.
Za razliku od slučaja njene majke, nema dokaza o tome što je Pelicot možda učinio Darian.
"A to je slučaj za koliko žrtava? Njima se ne vjeruje jer nema dokaza. Ne slušaju ih se, ne podupiru ih", kaže ona.
Ubrzo nakon što su očevi zločini izašli na vidjelo, Darian je napisala knjigu.
'Nikada ga više neću zvati tata' istražuje traumu njene porodice.
Također zadire dublje u pitanje hemijske podložnosti, u kojoj lijekovi koji se obično koriste "dolaze iz porodičnog ormarića s lijekovima".
"Lijekovi protiv bolova, sedativi. To su lijekovi", kaže Darian. Kao što je slučaj s gotovo polovicom žrtava hemijske podložnosti, poznavala je svog zlostavljača: opasnost, kaže, "dolazi iznutra".
Kaže da je njezinoj majci Gisèle usred traume saznanja da su je više od 200 puta silovali različiti ljudi bilo teško prihvatiti da je njezin suprug možda također napao njihovu kćerku.
"Mami je teško sve to integrirati u jednom potezu", kaže ona.
Ipak, kada je Gisèle odlučila otvoriti suđenje za javnost i medije kako bi razotkrila što su joj učinili suprug i deseci muškaraca, majka i kći bile su složne: "Znala sam da smo prošle kroz nešto… užasno, ali da smo to morali proći dostojanstveno i snažno."
Sada Darian mora razumjeti kako živjeti znajući da je kćerka i mučitelja i žrtve - nešto što ona naziva "užasnim teretom".
Sada se ne može prisjetiti svog djetinjstva s muškarcem kojeg zove Dominique, samo se povremeno vrati navici da ga naziva svojim ocem.
"Kad pogledam unatrag, zapravo se ne sjećam oca za kojeg sam mislila da jest. Gledam ravno u kriminalca, seksualnog zločinca kakav on jest", kaže ona.
"Ali ja imam njegov DNK i glavni razlog zašto sam toliko angažirana za nevidljive žrtve također je za mene način da se stvarno distanciram s tim tipom", kaže ona Emmi Barnett. "Ja sam potpuno drugačija od Dominique."
Darian dodaje da ne zna je li njezin otac bio "monstrum", kako su ga neki nazivali. "Savršeno je dobro znao što radi i nije bolestan", kaže ona.
"On je opasan čovjek. Nema šanse da se izvuče. Nema šanse."
Proći će godine prije nego što Dominique Pelicot (72) ispuni uvjete za uvjetni otpust, pa je moguće da više nikada neće vidjeti svoju porodicu.
U međuvremenu, Pelicotsi se obnavljaju. Gisèle je, rekao je Darian, iscrpljena od suđenja, ali i "oporavlja se… Dobro joj je".
Što se tiče Darian, jedino pitanje koje je sada zanima jest podizanje svijesti o podnošenju hemikalija - i bolje educiranje djece o seksualnom zlostavljanju.
Snagu crpi iz svog supruga, svoje braće i svog 10-godišnjaka - svog "ljupkog sina", kaže sa smiješkom, glasom punim nježnosti.
Događaji koji su se pokrenuli tog dana u novembru učinili su je onakvim kakva je danas, kaže Darian.
Sada ova žena čiji je život uništio tsunami jedne studene noći pokušava gledati samo unaprijed.