premijer liga bih

Veliki derbi odigran na Koševu. Sarajevo do boda u sudijskoj nadoknadi protiv Borca

U velikom derbiju 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u nogometu, Sarajevo je ugostilo banjalučki Borac u nadi da će smanjiti zaostatak za gostima, koji su lideri na tabeli.

No, meč nije počeo onako kako su se domaći igrači i navijači na stadionu "Asim Ferhatović Hase" na Koševu nadali. Pogotkom Jovana Nišića Banjalučani su poveli već u 2. minuti.

(Foto: FENA)

U finišu prvog poluvremena uslijedio je i prekid. Zbog bakljade domačih navijača gusti dim prekrio je teren.

Sarajevo je u petoj minuti sudačke nadoknade izjednačilo preko Marina Aničića, stigavši do boda.

Borac u narednom kolu očekuje derbi sa drugim premijerligašem iz glavnog grada, Željezničarom, ioji gostuje u Banjoj Luci. Sarajevo odlazi u goste Posušju.

(Foto: Fena)

Rezultati 13. kola: GOŠK - Velež 0:4, Igman - Zvijezda-09 3;1, Željezničar - Sloga 1:0, Široki Brijeg - Posušje 1:1, Zrinjski - Tuzla City 3:1, Sarajevo - Borac 1:1.

Poredak: Borac 30, Zrinjski 26, Sarajevo 24, Velež 22, Široki Brijeg 20, Željezničar 18, Sloga Doboj 18, Posušje 16, Igman 15, GOŠK 13, Tuzla City 10, Zvijezda-09 5.

Parovi 14. kola: Fk Zvijezda-09 - GOŠK, Velež - Zrinjski, Tuzla City - Široki Brijeg, Posušje - Sarajevo, Borac - Željezničar, Sloga Doboj - Igman.