VIDEO Jusuf Nurkić imao okršaj sa Kevinom Durantom. Pokazao mu koliko je mali

Jusuf Nurkić i Kevin Durant imali su okršaj u pobjedi Brooklyn Netsa protiv Portland Trail Blazersa (109:107).

Bio je to žustar duel ispod koša Brooklyna. Kada su sudije dosudile faul u napadu Jusufu, uslijedila je kraća rasprava poslije koje je Nurk pokazao Durantu da je "mali".

Jusuf Nurkić ubacio 17 poena

Bilo je to u prvoj četvrtini u kojoj je Brooklyn imao prednost. Potom su se ekipe vrlo često izmjenjivale u vodstvu, prenosi Sportklub.

U samoj završnici ekipe su bile izjednačene. Zanimljivo je da su Blazersi tada namjerno faulirali Bena Simmonsa. No, ovaj inače loš izvođač slobodnih bacanja ubacio je tri od četiri slobodna penala u ključnim trenucima.

Na kraju je bilo 107:107, a Royce O'Neill postigao je koš iz "odbojke" u posljednjoj sekundi za konačan rezultat.

Durant je ubacio 35 poena i Yuta Watanabe 20 kod Netsda. Damian Lillard sa 25 predvodio je Blazerse.

Jusuf Nurkić dodao je 17 poena. Najbolji bosanskohercegovački košarkaš i startni centar Blazersa dodao je osam skokova za 25 minuta. Iz igre je šutirao 9/5. Pogodio je 7 od 11 slobodnih bacanja.

Uprkos ovom porazu. Blazersi su ostali vodeći tim Zapadne konferencije NBA lige. Njihov omjer je 10 pobjeda i 5 poraza.

Hercegovački obračun

Netsi se nakon katastrofalnog starta lagano vraćaju. "Mrežice" su na učinku od 7-9 u Istočnoj konferenciji.

Mostrarac Bojan Bogdanović blistao je u redovima Detroit Pistonsa. Bogdanović, koji ima status reprezentativca Hrvatske, ubacio je 26 poena. Međutim, njegovi Pistonsi nastavili su sa porazima.

Neuspjeh u duelu sa Los Angeles Clippersima (91:96) bio im je već 13. ove sezone u 16 susreta.

Drugi Hercegovac, Bogdanovićev reprezentativni saigrač Ivica Zubac, imao je devet poena uz 18 skokova kod Clippersa.