šta je ovo

VIDEO Nestvaran gol pao u španskoj ligi. I igrači i publika ostali otvorenih usta

Osasuna je u ludoj utakmici 21. kola LaLige pobijedila Getafe 3:2 i došla do druge uzastopne pobjede. Poveli su u 9. minuti golom Garcije, a u 31. je Munoz povisio na 2:0. No, gosti su se vratili u samo četiri minute drugog dijela. Prvo je Mayoral u 64. smanjio na 2:1, a četiri minute kasnije Maksimović je izjednačio.

A onda, u 80. minuti, vidjeli smo jedan od najluđih golova u novijoj historiji španskog prvenstva. Jesus Areso, koji je ušao sedam minuta kasnije, sjurio se po desnom krilu i uz pratnju igrača Getafea došao skroz do kornera. Vjerojatno je želio centrirati, ali je loptu savršeno poslao kroz noge protivničkom igraču prema golu Sorije.

Lopta je u nevjerovatnom letu preletjela golmana Getafea i od suprotnu se stativu odbila u gol za 3:2 i potpunu ludnicu na El Sadaru. Igrači Getafea u nevjerici su gledali prema svojem golmanu, šireći nemoćno ruke, a on je samo ostao ležati na travnjaku. Soria je u trenutku ubačaja izašao metar-dva sa svoje linije i ni u ludilu nije računao da će ga lopta na takav način preletjeti.