Vratio se klupski fudbal. City u spektakularnom meču jači od Liverpoola

Manchester City izbacio je branioca trofeja Liverpool iz engleskog Liga kupa (Carabao Cup) u uzbudljivom povratku u klupski fudbal nakon pauze zbog Svjetskog prvenstva.

Liverpool je dvaput stizao zaostatak. Carvahlo je poništio Haalandov prvi pogodak, prije nego što je Salah izjednačio nakon pogotka Mahreza u drugom poluvremenu. No, "Građani" su na kraju bili bolji.

Centralni bek Cityja Nathan Ake zabio je za pobjedu. Tako je njegova ekipa pobijedila Redse sa 3:2 u trileru Carabao Cupa i stigla do četvrtfinala.

Unatoč tome što nisu igrali takmičarski meč mjesec zbog pauze za Svjetsko prvenstvo, City i Liverpool igrali su žestokim tempom.

Fabio Carvalho (20. minut) izjednačio je na 1:1 nakon što je Erling Haaland (10) najavio žestoki start meča.

Riyad Mahrez je vratio Cityju vodstvo dvije minute nakon nastavka meča. No, samo 47 sekundi kasnije Liverpool je izjednačio preko Mohameda Salaha (48). Darwin Nunez servirao mu je asistenciju, prenosi Sky Sports.

No, nebranjeni Ake pojavio se na drugoj stativi i "klimnuo" glavom kod odlučujućeg pogotka (58) nakon ubačaja Kevina De Bruynea. Belgijancu je to bila druge asistencije večeri.

Time je osigurao Cityju mjesto u četvrtfinalu Carabao Cupa i okončao seriju Redsa od pet utakmica bez poraza u ovom takmičenju.

Što je sljedeće za Man City i Liverpool?

Manchester City nastavlja svoju sezonu u engleskoj Premier ligi gostovanjem u Leedsu 28. decembra.

Liverpool se u međuvremenu suočava s gostovanjem kod Aston Ville.