Liga prvaka

Vrlo uzbudljiva utakmica u Istanbulu, Galatasaray i United priredili spektakl. PSV ‘iščupao’ bod protiv Seville

Večeras u terminu od 18:45 odigrane su prve dvije utakmice večerašnjeg programa Lige prvaka, u Istanbulu i Sevilli.

U Istanbulu na utakmici između Galatasaraya i Manchester Uniteda viđeno je mnogo uzbuđenja. U utakmici koja je nosila veliki rezultatski značaj za obje ekipe, a na kraju ipak mogu biti zadovoljniji domaći.

Gosti iz Engleske su poveli pogotkom Alejandra Garnacha u desetoj minuti nakon fantastične asistencije Brune Fernandesa. Sedam minuta poslije Fernandes je postigao drugi pogodak za Manchester United. U 29. minuti Hakim Zyiech iz slobodnog udarca smanjuje rezultat na 1:2.

Drugo poluvrijeme su ponovo gosti otvorili bolje. U 55. minuti Scott McTominnay na asistenciju Aarona Wan-Bissake povećava prednost na 3:1. Ali u 62. minuti ponovo Hakim Zyiech i ponovo iz slobodnog udarca smanjuje rezultatski zaostatak. Za potpunu ludnicu na tribinama pobrinuo se Kerem Akturkoglu u 71. minuti. Rezultatom 3:3 je i završen ovaj uzbudljivi susret.

U drugoj utakmici odigranoj u Sevilli istoimeni domaćin i PSV su podijelili bodove remiziravši rezultatom 2:2. Domaći su poveli pogotkom Sergia Ramosa iz 25. minute. Na 2:0 povisio je Youssef En Nesyri u 47. minuti. Gosti smanjuju pogotkom Ismaela Saibarija, a do izjednačenja dolaze u 86. minuti autogolom Nemanje Gudelja.

Treba istaknuti kako su i domaći od 66. minute igrali sa igračem manje jer je Lucas Ocampos dobio drugi žuti karton, a prvi je dobio samo tri minute prije.