Primera

Xavi izgubio živce: Ovo je sramota!

Trener Barcelone ogorčen

Trener fudbalera Barselone Xavi rekao je da je suđenje na utakmici protiv Getafea kojom je njegova ekipa započela odbranu titule u Primeri, bilo sramotno.

Fudbaleri Barcelone počeli su sinoć odbranu titule u španskom prvenstvu remijem 0:0 na gostujućem terenu protiv Getafea.

U utakmici prvog kola Primere nije bilo golova, ali je sudija pokazao tri crvena kartona. Igrač Barcelone Rafinha isključen je u 42. minutu zbog grubog starta, a fudbaler Getafea Jaime Mata dobio je drugi žuti karton u 57. minutu.

"Ako je ovo proizvod koji španska liga želi da proda, onda je to sramota", rekao je Xavi koji je i sam isključen u 70. minutu zbog svađe sa sudijama.

Xavi je, takođe, bio nezadovoljan i odlukom da se u samoj završnici utakmice Gaviju svira igranje rukom u akciji koja bi, da nije bila prekinuta, vjerovatno rezultovala penalom za Barcelonu zbog faula nad Miguel Araujo, prenosi Beta.

"Ta ruka nije postojala. Sudija je izmislio igranje rukom. Rekli su da se svira samo kada je sasvim očigledno, a to se nije dogodilo… To je nepravda, sramota", rekao je Xavi.

Fudbaleri Barcelone će u narednom kolu Primere dočekati Cadiz.