KVALIFIKACIJE ZA EURO

Zbog scene iz 93. minute sa utakmice Ukrajine i Italije posebno je oštećena BiH. Sada se sve mijenja

Ukrajina i Italija odigrale su 0:0 u Leverkusenu u posljednjem kolu grupe C kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024.

Talijanima je bio dovoljan bod kako bi osigurali drugu poziciju iza Engleske, a time i direktan plasman na Euro. Ukrajincima je, pak, trebala pobjeda, dok će se ovim rezultatom morati probiti kroz dodatne kvalifikacije.

Ukrajinci su tražili kazneni udarac u dramatičnoj završnici susreta. Oleksandr Zubkov je u 93. minuti dao prizemnu loptu s desne strane. Mihajlo Mudrik ju je primio u talijanskom šesnaestercu te pao nakon što je Bryan Cristante, koji je ušao u 71. minuti, pružio nogu.

Ukrajinci su poludjeli tražeći penal čijom bi realizacijom osigurali direktan plasman na Euro. Međutim, glavni sudac, Španac Jesus Gil Manzano, ništa nije svirao. Spornu situaciju s kraja utakmice pogledajte ovdje. Podsjetimo, Italija će 2024. braniti naslov europskog prvaka osvojen prije dvije godine.

Ovim razvojem događaja posebno je pogođena reprezentacija BiH, kojoj je sada Ukrajina mogući rival u baražu.

Da je Ukrajina pobijedila, oni bi otišli direktno na EURO, a nama olakšali posao i poslali Finsku.