premijer liga

Željezničar izgubio i od Širokog Brijega, ekipa s Grbavice već sedam utakmica ne zna za pobjedu

(Foto: FK Željezničar)

Fudbaleri Željezničara su poraženi i na gostovanju (0:2) kod Širokog Brijega u 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Vodeći pogodak za Široki, koji je bio domaćin u Čitluku, postigao je Kuprešak u 58. minuti. Goste s Grbavice dotukao je Mišić u 89. minuti, tek što je ušao u igru.

Susret je trebao biti odigran još jučer, no prolongiran je za 24 sata zbog loših vremenskih uvjeta, odnosno jake kiše i natopljenog terena.

Ostali su tako sarajevski "Plavi" ovim porazom ostali prikovani za donji dio tabele, samo bod iznad zone ispadanja. Ovo im je bio sedmi premijerligaški meč zaredom u kojem nisu pobijedili.

S druge strane, Široki, koji je u prošlom kolu slavio i protiv Sarajeva na Koševu (3:1), nastavlja uspon prema gornjem dielu tabele.

Poredak: Borac 49, Zrinjski 42, Velež 35, Sarajevo 33, Sloga 31, Široki Brijeg 28, Posušje 26, GOŠK 23, Željezničar 20, Tuzla City 19, Igman Konjic 19, FK Zvijezda 09 14.