Vijesti

Željezničar odigrao poluvrijeme iz snova za ubjedljivu pobjedu nad Leotarom

Željezničar je ostvario danas ubjedljivu pobjedu na Grbavici nad Leotarom u 25. kolu m:tel Premijer lige BiH i tako se ponovo vratio u borbu za izlazak na evropsku scenu.

Već u petoj minuti domaćin je poveo na Grbavici. Hajdarević je oduzeo loptu Stanojeviću, proslijedio Štiliću, a Željin veteran potom asistirao Hodžiću, koji trese mrežu gostiju.

Prednost je udvostručena u 23. minuti. Ponovo je akcija krenula od Hajdarevića, koji je dodao do Hodžića, a ovaj za Subašića, koji se lijepo namjestio i poentirao za 2:0.

Pet minuta kasnije, novi gol Plavih. Sjajno je loptu proturio Subašić do Mekića u šesnaestercu, a vezista Željezničara kroz noge Puletića postiže pogodak.

Do kraja Željinog poluvremena iz snova je publika mogla vidjeti i sjajan potez Štilića, kada je lobovao Puletića u 42. minuti, ali pogodio stativu.

U drugom dijelu susreta ritam utakmice je opao, ali Željezničar je čvrsto držao konce meča, iako je bilo evidentno da Leotar pokušava otvorenijom igrom barem smanjiti razliku. No, rezultat se nije mijenjao.

Svakako je zanimljivo da su, nakon ulaska u drugom poluvremenu, za Željezničar danas debitovali Ćerimagić i Fatai, piše Sport Centar.

Željezničar – Leotar 3:0 (Hodžić 5’, Subašić 23’, Mekić 28’)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Kosorić, Drina, Blažević (Malić), Hajdarević (Beća), Mekić, Subašić (Ćerimagić), Resić, Štilić, Hodžić (Zec).

LEOTAR: Puletić, Milović, Chichba, Đurić, Stanojević (Milić), Čubrilo, Medan (Krstovski), Santrač, Perišić (Sekulović), Todorović, Dujaković.