Zinedine Zidane: Uskoro se vraćam trenerskom poslu

Zinedine Zidane je prije 17 mjeseci prepustio klupu Real Madrida Carlu Ancelottiju i otada se ime legendarnog Francuza dovodilo u vezu s mnogim top klubovima, ponajprije PSG-om. Od svega za sada nije bilo ništa i Zidane je već ranije dao do znanja kako ne želi predugu trenersku karijeru, ali čini se kako bismo ga uskoro mogli ponovno vidjeti uz teren.

Španski dnevni list As prenosi kako je Zidane prilikom svečanog predstavljanja svoje nove voštane figure u jednom pariškom muzeju na pitanje novinara odgovorio: "Kada ćete me ponovno vidjeti na klupi? Uskoro. Nisam daleko od povratka u trenerski posao."

Podsjetimo, Zinedine Zidane je u prve tri sezone u ulozi glavnog trenera s Real Madridom osvojio tri uzastopne Lige prvaka. A tome je pridodao i brojne druge trofeje. Jednu Ligu prvaka osvojio je i 2014. kao Ancelottijev pomoćnik. Kao glavni trener Reala ponovno je radio od 2019. do 2021. i tada je osvojio naslov prvaka u Španiji.

Francuska ikona je bila najavljena da će preuzeti Paris Saint-Germain nakon ljetne smjene Mauricija Pochettina, ali je umjesto toga je Christophe Galtier preuzeo ulogu.

Od Zidanea se slično očekivalo da će se boriti za posao u francuskoj reprezentaciji. Legendarni veznjak cilja na priliku da postane prvi igrač i trener koji je ikada osvojio Svjetsko prvenstvo sa svojom zemljom.

Zidaneovi nedavni komentari mogli bi sugerirati da se sprema za ulogu selektora francuske reprezentacije nakon završetka Svjetskog prvenstva u Kataru ove zime.

Niti jedan od najvećih evropskih klubova koji bi mogao privući Zidanea trenutno nema upražnjena menadžerska mjesta.

Real Madrid je zadovoljan Carlom Ancelottijem nakon što je klub prošle sezone osvojio naslov Lige prvaka i La Lige. Dok PSG ostaje čvrst u podršci Galtieru.

Zidanea se povezivalo s poslom u Man Unitedu prije nego što je klub imenovao Nizozemca Erika ten Haga.