trijumf u lisabonu

“Zmaj” trijumfalno otvorio Ligu prvaka: Dedić i saigrači nokautirali Benficu

Bočni igrač "Zmajeva" sa kapitenskom trakom predvodio je austrijski tim u ovom pobjedi.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić i njegov Salzburg trijumfalno su otvorili sezonu u evropskoj nogometnoh Ligi prvaka, pobjedom u gostima kod portugalske Benfice u Lisabonu sa 2:0.

Bočni igrač "Zmajeva" sa kapitenskom trakom predvodio je austrijski tim u ovom trijumfu.

Strijelci za Salzburg bili su Šimić (15 minut, penal) i Gloukh (51). I Dedić je imao nekoliko zapaženih akcija i udaraca. Ipak, nije se uspio upisati u strijelce.

Četiri gola u mreži Uniteda

Benfica je već od 13. minute igrala sa igračem manje, jer je Antonio Silva dobio crveni karton.

U derbiju grupe A, Bayern je savladao ekipu Manchester Uniteda sa čak 4:3. Strijelci za Bayern bili su Sane, Gnabry, Kane (penal) i Tel.

Hjolud i Casemiro (dva gola) pogodili su za United.

Rezultati: GRUPA A: Galatasaray - Copenhagen 2:2, Bayern Munchen - Manchester United 4:3.

GRUPA B: Arsenal - PSV Eindhoven 4:0, Sevilla - Lens 1:1.

GRUPA C: Real Madrid - Union Berlin 1:0, SC Braga - Napoli 1:2.

GRUPA D: Benfica - Salzburg 0:2, Real Sociedad - Inter 1:1.

Borba za dva mjesta

Jučer su odigrani mečevi: GRUPA E: Feyenoord - Celtic 2:0, Lazio - Atletico Madrid 1:1.

GRUPA F: AC Milan - Newcastle United 0:0, Paris Saint Germain - Borussia Dortmund 2:0.

GRUPA G: Young Boys - RB Leipzig 1:3, Manchester City - Crvena Zvezda 3:1.

GRUPA H: Barcelona - Antwerpen 5:0, Šahtar - Porto 1:3.

Nakon šest kola, po dvije prvoplasirane ekipe igrat će u osmini finala.