Kvalifikacije za Euro

Zmajevi su večeras više izgledali kao “kokoši”: Portugal nanio BiH najteži poraz u historiji u službenim utakmicama

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine posramljena je na Bilinom polju.

Zmajevi su primili pet golova od Portugala i to sve u prvom poluvremenu, te su pružili igru u kojoj se jasno vidjelo da smo svjetlosnim godinama daleko od kvalitete koju ima Portugal.

Kapiten gostiju Cristiano Ronaldo otvorio je golijadu golom sa bijele tačke već u drugoj minuti susreta.

Ponajbolji igrač u historiji fudbala u strijelce se upisao ponovo u 20. minuti, povisivši rezultat na 2:0, a već je tada bilo jasno kako se izabranicima Save Miloševića večeras ne piše dobro.

Samo pet minuta kasnije, bilo je 3:0, a pogodak je postigao Bruno Fernandes.

FOTO AA

Joao Cancelo je povisio na 4:0 u 32. minuti susreta, a konačan rezultat postavio je Joao Felix pet minuta prije odlaska na odmor.

Bespomoćni Zmajevi, koje je u usporedbi sa Portugalcima bolje zvati "kokoši", jednostavno nisu imali ni ideje, ni kvalitete, pa ni volje da u nastavku urade nešto više, te je BiH izjednačila najgori poraz u svojoj historiji, nakon što smo protiv Argentine u prijateljskom susretu također primili pet golova.