PETARDA U MOSTARU

Zrinjski deklasirao Igman i prišao Borcu na 7 bodova

U posljednjem susretu 20. kola WWin lige BiH Zrinjski je u Mostaru pobijedio Igman rezultatom 5:0.

Gosti iz Konjica držali su nulu do 29. minute kada je za 1:0 pogodio Tomislav Kiš.

Do odmora Plemići su još tri puta tresli mrežu Igmana, a strijelci su bili Mario Tičinović u 32., Nemanja Bilbija iz kaznenog udarca u 36. i Matija Malekinušić u 38. minuti.

Hrvoje Barišić u 77. pogodio je za konačnih 5:0.

Ranije u nedjelju Posušje je u gostima kod Tuzla Cityja došlo do pobjede 1:0, dok je utakmica Široki Brijeg – Željezničar odgođena zbog kišom natopljenog terena u Čitluku.

Ne tabeli je Zrinjski smanjio zaostatak za vodećim Borcem na 7 bodova. Borac je na 49, a Zrinjski na 42 boda. Slijede Veleža (35), Sarajevo (33), Sloga (31), Posušje (26).

Na začelju su Tuzla City (19), Igman (19) i Zvijezda (14).

Sljedećeg vikenda igra se 21. kolo, a sastaju se Igman – Široki Brijeg, Željezničar – Sarajevo, Sloga – Zrinjski, Borac – GOŠK, Posušje – Velež i Tuzla City – Zvijezda.