premijer liga

Zrinjski na gostovanju kod Sloge ostao bez pobjede u sudijskoj nadoknadi

Sloga i Zrinjski u Modriči su podijelili bodove odigravši bez pobjednika 1:1 u susretu 21. kola WWin lige BiH.

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici gosti iz Mostara poveli su u 81. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Nemanja Bilbija.

Odluka glavnog sudije Antonija Bandića da pokaže na bijelu tačku izazvala je veliko nezadovoljstvo domaćih i sukob na terenu, a sve je rezultiralo s dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani. Miloš Nikolić kod Sloge i Mario Ćuže kod Zrinjskog morali su ranije na tuširanje.

Sloga je do izjednačenja došla u petoj minuti sudačke nadoknade kada je za 1:1 zabio Srđan Grabež.

Nakon tog pogotka Bojan Batar je dobio drugi žuti karton pa je Sloga završila utkamicu s devet igrača na terenu.

Pored tri crven kartona Bandić je podijelio i 10 žutih, šest za domaće i četiri za gostujuće igrače.

Ranije u subotu Igman je u Konjic pobijedio Široki Brijeg 1:0, dok Tuzla City u Tuzli bio bolji od Zvijezde 2:0

U nedjelju igraju Posušje – Velež, Željezničar – Sarajevo, a Borac i GOŠK zatvorit će kolo u ponedjeljak.

Na vrhu tabele je Borac s 49 bodova, slijede Zrinjski (43), Velež (35), Sarajevo (33), Sloga (32) i Široki Brijeg (28).

U donjem dijelu tabele su Posušje s 26 bodova, zatim GOŠK (23), Tuzla City (22), Igman (22) Željezničar (20) i Zvijezda (14).