Zrinjski se malo opustio, Islanđani postižu još jedan gol – 6:2 je u Mostaru!

Zrinjski je večeras u Mostaru odigrao poluvrijeme iz snova u prvom susretu trećeg pretkola Evropske lige.

Nakon prvih 45 minuta Plemići imaju ubjedljivu prednost protiv Breidablika, čime su najavili prolazak u narednu rundu i historijski podvig plasmana u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

Već u drugoj minuti Kiš je šutem s ruba šesnaesterca, nakon povratnog pasa Ćužea, načeo mrežu Islanđana.

Dvadeset minuta kasnije Malekinušić je udvostručio vodstvo, našao se na pravom mjestu nakon što je prethodno Anton Einarsson prethodno odbranio pokušaj Bilbije i pospremio loptu iza gol-linije.

Zatim Kiš koristi grešku gostujućeg vratara i povećava na 3:0 u 30. minuti. Nekoliko trenutaka kasnije Viktor Einarsson je zaradio drugi žuti karton, Breidablik ostaje s igračem manje na terenu.

Nastavila se ofanziva prvaka BiH, da bi kapiten Nemanja Bilbija sjajno glavom pogodio za 4:0 nakon centaršuta Malekinušića.

Upravo je Matija Malekinušić bio strijelac petog gola za Zrinjski, ponovo je jedan “odbijanac” pokupio i pogodio.

S rezultatom 5:0 ekipe su otišle na odmor.

U 55 minuti, odmah nakon povratka sa domora, Ivančić pogađa mrežu protivnika za nevjerovatnih 6:0.

65' Mala nepažnja u mreži Zrinjskog, Ludviksson pogađa za 6:1. Lijepa akcija i sjajna završnica.

74' Fudbaleri Zrinjskog su se malo opustili... Eyolfsson je strijelac novog pogotka za Islanđane.