Evropska liga

Liverpool ispao, Roma ide dalje: Ovo su parovi polufinala Evropske lige

Roma je pobijedila Milan 2:1 u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europa lige i tako potvrdila 1:0 pobjedu iz Milana.

Rimljane je u vodstvo doveo Gianluca Mancini u 12. minuti, a Paulo Dybala deset minuta kasnije pogodio je za 2:0. Roma je u 31. minuti ostala s igračem manje jer je isključen Zeki Celik, no momčad Danielea De Rossija uspjela je obraniti visoku prednosti i plasirati se drugu godinu zaredom među četiri najbolje momčadi ovog natjecanja. Gol za Milan zabio je Matteo Gabbia u 86. minuti.

Liverpool se oprostio pobjedom

Atalanta je uspjela sačuvati 3:0 prednost protiv Liverpoola. U Bergamu je završilo 1:0 za Engleze. Liverpool je poveo u sedmoj minuti golom Mohameda Salaha iz jedanaesterca, no to je Redsima bilo nedovoljno. Hrvatski veznjak Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 75. minute, kada je ušao umjesto Edersona.

Čudesni Bayer

West Ham je do 89. minute vodio protiv Bayer Leverkusena 1:0 pogotkom Michaila Antonija iz 13. minute, ali onda je Jeremie Frimpong spasio Nijemce prvog poraza u sezoni. Dalje je prošao novi njemački prvak. Bayer je u prvoj utakmici u Leverkusenu bio bolji 2:0. Ovo je bila 44. utakmica u nizu bez poraza za momčad Xabija Alonsa.

Marseille prošao na penale

Marseille je poveo 1:0 u 79. minuti golom Farisa Moumbagnaea, čime je izborio produžetke. Podsjetimo, Benfica je u Lisabonu slavila pobjedu 2:1. U raspucavanju je Marseille bio bolji 3:2, a presudila su dva promašaja nogometaša Benfice. Neprecizni su bili Angel Di Maria i Antonio Silva.

Prve utakmice se igraju 2. maja, a uzvrati sedam dana kasnije.