Osminafinala

Evropska liga: Roma prošla dalje, Liverpool deklasirao Spartu iz Praga, Bayer se spasio u sudijskoj nadoknadi

Odigrane su još četiri utakmice osminefinala Evropske lige.

Postignuti su sljedeći rezultati Atalanta – Sporting 2:1. Dalje ide italijanski tim koji je ukupno slavio 3:2. Ipak, nije sve tako dobro počelo za domaće. Gosti su poveli preko Goncalvesa u 33. minuti. No, porovnao je Lookman u 46. minuti. Prednost za domaće donio je Scamacca u 59. minuti za konačnih 2:1.

Brighton je savladao Romu rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Lamptey u 31. minuti. Ipak, u narednu rundu ide Vučica jer je u prvom meču slavila 4:0.

Bayer Leverkusen pobijedio Quarabag 3:2. Puno drame i preokreta. Gosti su vodili 2:1. Golove za goste postili su Zoubir i Juninho, dok je za Leverkusen pogodio Frimpong. Ipak, u sudijskoj nadoknadi dva gola postižu domaći preko Schicka. Gosti su dobili i crveni karton. Lider Bundeslige ide dalje s ukupnih 5:4.

Liverpool je sa 6;1 deklasirao Spartu iz Praga i sa ukupnih 11:2 prošao u narednu rundu Evropske lige. Za engleski tim pogađali su Nunez, Clark, Salah, Gakpo dva puta, Szoboszlai, dok je za Spartu strijelac bio Birmančević.