Zvijezda Arsenala u centru skandala: Žuti karton za kladionice, u sve umiješana i albanska mafija?

Veznjak engleskog Arsenala Granit Xhaka jedan je od najpoznatijih nogometaša po neprimjerenom ponašanju na terenu, te žutim i crvenim kartonima.

U posljednjih deset godina samo je Španac Sergio Ramos skupio više isključenja od švicarske desetke.

Za vrijeme igranja u svom trenutnom klubu broji 5 crvenih i 49 žutih kartona. No, jedan od tih žutih kartona se posebno istaknuo.

Sumnjive okolnosti

U decembru 2021. godine u utakmici između Arsenala i Leedsa, Švicarac je dobio žuti karton u 84. minuti utakmice zbog odugovlačenja. Osim što to nije njegov stil kako dobiti žuti karton, sumnjive su i okolnosti.

Naime, Leeds je u toj utakmici imao preko deset nedostupnih igrača, a "Topnici" su vodili 3:0 još u prvom poluvremenu. Veliki broj ljudi je uplatio veliku svotu novaca na Xhakin žuti karton u zadnjih deset minuta.

Posebno se istaknula uplata od 52 hiljade funti, prenosi Net.thr.

Engleski mediji prenose kako je u cijelu priču uključena albanska mafija koja je od žutog kartona zaradila ogroman novac, a Granit je porijeklom s tog područja. Osim engleskog nogometnog saveza, slučaj istražuje i policija.

Mnogo uplata

Engleski Daily Mail piše kako je primijećen i veliki broj uplata u kriptovalutama, a ne samo u novcu. Problem je što one nisu pod nadzorom engleskih zakona te nagađaju kako se čitava akcija vjerovatno odigrala na području Albanije.

Pod sumnjom je i Alban Jusufi, švedsko-albanski napadač koji se već našao u problemima sa zakonom kada je proglašen krivim za podmićivanje golmana AIK-a, Kyriakosa Stamatopoulosa.