veliko priznanje

Zvonimir Kožulj najbolji igrač prvog kola Konferencijske lige

Nakon sinoćnjeg trijumfa Zrinjskog nad AZ Alkmaarom od 4:3, za igrača utakmice izabran je Zvonimir Kožulj.

Kožulj je u igru ušao na poluvremenu utakmice kada su gosti iz Nizozemske vodili sa 0:3. Uspio je već u 48. minuti igre postići sjajan gol za 1:3, da bi u 81. Minuti na asistenciju Matije Malekinušića postigao gol za potpuni preokret.

Na stranici UEFA-e izabran je za najboljeg igrača prvog kola Konferencijske lige. U konkurenciji je bio zajedno s još trojicom igrača koji su odigrali sjajno sinoć, ali nisu dobili nagradu.
To su Jakub Piotrowski (Ludogorec), Ernest Muci (Legia) i Luca Ranieri (Fiorentina). Svi oni su postigli po dva gola u utakmicama odigranim jučer.

Osim dva pogotka i asistencije, podatak kojeg je UEFA izdvojila u korist Kožulja je 80 posto preciznosti u dodavanjima.