Aguero debitovao za Barcelonu, pa ostao bez teksta: “Nisam to očekivao”

Tri i po mjeseca nakon što je stigao na Camp Nou kao slobodan igrač iz Manchester Cityja, Sergio Aguero debitovao je za Barcelonu.

U prvoj utakmici nakon reprezentativne stanke Barcelona je savladala Valenciju 3:1. To joj je tek druga pobjeda u svim natjecanjima od početka septembra.

Slavni Argentinac ušao je u 87. minuti, malo nakon što je Coutinho postavio konačni rezultat.

"Debi je bio dobar jer smo pobijedili, a to je najvažnije", kratko je prokomentirao Aguero svojih prvih nekoliko službenih minuta u dresu ranjenog katalonskog diva.

"Bilo je sjajno čuti navijače kako skandiraju 'Kun, Kun', a sad je na meni da im se odužim za tu ljubav. Ostao sam bez teksta prije nego što sam ušao na teren jer nisam očekivao takav doček", rekao je Aguero.

Zbog dobi, jake konkurencije i povreda Aguero je u svojoj posljednjoj sezoni u Manchester Cityju bio limitiran na 20 nastupa i šest golova, a na ljeto je kao slobodan igrač prešao u Barcelonu jer je želio konačno i na klupskoj razini zaigrati s prijateljem Leom Messijem, ali želja mu se nije ostvarila jer je najbolji nogometaš svijeta naposljetku morao otići u PSG.

Početak sezone Aguero je propustio zbog povrede lista, a njegov bi povratak mogao biti vjetar u leđa napaćenom velikanu, kojeg je sinoćnja pobjeda uzdignula na sedmo mjesto La Lige s pet bodova manje i utakmicom manje od vodećeg Real Sociedada.

Barcelona u srijedu protiv kijevskog Dinama traži prve ovosezonske bodove u Ligi prvaka, a u nedjelju je očekuje prvi ovosezonski El Clasico i prilika da se s oporavljenim Argentincem priključi borbi za naslov prvaka.