Alcaraz osvojio US Open i postao najmlađi broj 1 u historiji. Sada je dobio i fantastičnu poruku od Nadala

Carlos Alcaraz je s 19 godina i četiri mjeseca osvojio US Open pobjedom protiv Caspera Ruuda. Špancu je to prvi osvojeni Grand Slam u karijeri. nakon kojeg je postao najmlađi svjetski broj 1 u historiji. O Alcarazu se nerijetko piše kao nasljedniku Rafaela Nadala, jednog od najboljih tenisača u historiji.

Nadal, koji ima 36 godina, na Twitteru je čestitao Alcarazu. "Čestitam, Carlos Alcaraz, na tvom prvom Grand Slamu i plasmanu na prvo mjesto, što je rezultat tvoje prve odlične sezone. Vjerujem da će toga biti još", poručio je Nadal pa čestitao i Norvežaninu Ruudu: "Ponosan sam na tebe. Danas nije bilo sreće, ali odigrao si odličan turnir i sezonu. Samo tako dalje."

Alcarazu je ova pobjeda, osim prvog mjesta na ATP ljestvici, donijela i 2.6 miliona dolara zarade. Ovo mu je bio šesti osvojeni turnir u karijeri, a ove godine je osvojio dva Mastersa, onaj na zemlji u Madridu te na betonu u Miamiju, gdje je u finalu također pobijedio Ruuda.