Antetokounmpo morao napustiti teren zbog povrede: Pogledajte video

Milwaukee Bucksi pobijedili su Chicago Bullse 112:100 u gostujućoj utakmici igranoj u noći na petak. Utakmicu je za novi rekord franšize iskoristio Giannis Antetokounmpo. Ubrzo nakon što je postao najbolji asistent u historiji Bucksa morao je napustiti teren zbog povrede desnog ručnog zgloba. Sve to desilo se već u prvoj četvrtini.

Bez najveće zvijezde momčadi Buckse su do pobjede odvukli Brook Lopez s najboljim učinkom sezone (33 koša, sedam skokova) te Jevon Carter koji je momčadi iz rodnog grada ubacio 22. Imao i po šest skokova i asistencija. Jrue Holiday dodao je 15 uz devet asistencija. Kod Bullsa je najbolji bio Nikola Vučević s 22 poena i 16 skokova.

Antetokounmpo se povrijedio u pokušaju blokiranja Cobyja Whitea nakon što je nezgodno pao na ruku uz konstrukciju koša. Neko vrijeme je ležao, a onda odmah otišao do svlačionice i više se nije vraćao na parket.

U devet odigranih minuta postigao je dva koša,. Što mu je najslabiji učinak sezone, imao je sedam skokova i tri asistencije. Njima je stigao i do rekorda franšize. Dosadašnji rekorder po broju asistencija za Milwaukee bio je Paul Pressey, koji je za franšizu igrao od 1982. do 1990. i asistirao 3272 puta. Antetokounmpo je sad na 3274 asistencije.

U NBA ligi slijedi pauza za All-Star vikend. Zasad se ne zna hoće li Antetokounmpo, inače kapetan momčadi tima Giannis, nastupiti na revijalnoj utakmici u Salt Lake Cityju.