Derbi

Arsenal golovima u 96. i 101. minuti srušio United

Arsenal je s dva dramatična gola u sudijskoj nadoknadi pobijedio Manchester United u utakmici 4. kola engleske Premier lige. Konačni rezultat je bio 3:1 za Arsenal, usprkos tome što je čak do 96. minute bilo 1:1 i činilo se da će susret završiti tim rezultatom. Njega su u 27. i 28. minuti utakmice u samo 45 sekundi razmaka postavili Marcus Rashford i Martin Odegaard.

Arsenal se nije predavao svih preko 100 minuta igre te je na kraju slavio golovima Declana Ricea u 96. minuti i Gabriela Jesusa u 101 minuti.

Na tabeli vodi Manchester City s maksimalnih 12 bodova, dok Tottenham, Liverpool, West Ham i Arsenal imaju po 10 bodova. Manchester United drži skromno 11. mjesto sa šest bodova.