liga prvaka

Barcelona odnijela pun plijen iz Pariza, Atletico slavio u Madridu

Večeras su odigrana preostala dva susreta četvrtine finala Lige prvaka.

Barcelona je u gostima rezultatom 3:2 bila bolja od Paris St. Germaina, dok je Atletico Madrid sa 2:1 savladao Borussiju iz Dortmunda.

Atletico je u prvom poluvremenu odigrao odlično i golovima Rodriga de Pola i Samuela Lina stvorili odličnu zalihu pred drugo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme je bila uspavanka veliku većinu meča, ali je Sebastijan Ale u 81. minuti smanjio prednost i donio velike nade Milionerima za revanš.

Morao je biti zadovoljan Ronaldinho koji je s tribina Parka prinčeva uživo ispratio utakmicu svoja dva bivša kluba. Vidio je čak tri rezultatska preokreta, pet pogodaka, dva pogođena okvira gola, ali i ishod koji Barceloni pred uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka pred svojim navijačima daje veliku prednost u odnosu na PSG.

Bila je to tek druga pobjeda Barcelone na Parku prinčeva, prva od četvrtfinala u sezoni 2014./15. u kojoj je, inače, trener Blaugrane Xavi sudjelovao kao igrač. Te sezone je, inače, Barcelona u Ligi prvaka otišla do kraja.

Utakmica je počela prividnom inicijativom domaćina koju su u nekoliko situacija opasno "visili" s druge strane terena.

Luis Enrique morao je na poluvremenu nešto mijenjati, a te promjene ekspresno su mu donijele korist. Asensia je ostavio u svlačionici, promijenio formaciju i u samo dvije minute okrenuo utakmicu.

Već u 48. minuti Dembélé je sjajnim udarcem iskosa s desetak metara zakucao loptu u mrežu. Bio mu je to tek drugi pogodak otkako je ljetos stigao iz Barcelone na Park prinčeva za 50 miliona eura.

Nisu se gosti ni snašli, a opet su vadili loptu iz mreže. Samo dvije minute kasnije nakon nekoliko kratkih dodavanja Vitinha zabija za potpuni preokret.