liga prvaka

Marca tvrdi: Real ima ogroman problem uoči večerašnjeg susreta i taj problem ima ime – Thomas Tuchel

Real ima problem: Thomas Tuchel u karijeri nikad nije izgubio meč od Madriđana na "Santiago Bernabeu".

Ovaj naslov "Marce" najbolje svjedoči sa kakvim respektom španski velikan dočekuje ekipe na čijoj klupi sjedi ovaj Nijemac.

Tuchel je izgubio samo jedan od devet mečeva protiv Reala i to 1:3 kao trener Chelsea na "Stamford Bridgeu" prije dvije godine u četvrtfinalu UEFA Lige prvaka. A, jedinu pobjedu na "Bernabeu" je ostvario te iste godine u revanšu četvrtfinala (2:3), ali je ona imala gorčinu jer je Chelsea ispao posle produžetaka.

Prvo gostovanje Realu u Madridu Tuchel je imao sa Borussijom iz Dortmunda 2016. godine. Igrali su u grupnoj fazi za prvo mjesto, Real je vodio 2:0, ali su Obamejang i Reus do kraja izjednačili na 2:2. Isti rezultat bio je i na Westfalenu.

Naredni dolazak na "Bernabeu" njemački trener imao je kao trener PSG-a 2019. godine. U Parizu je deklasirao Zidanov tim 3:0 (Di Marija dva, Menije), a u revanšu se činilo da će Real uspjeti da izjednači skor jer je vodio 2:0. Međutim, Mpabbe i Sarabija donijeli su remi 2:2, a taj meč je koštao kasnije i karijere Edena Hazarda jer je doživio povredu posle starta Munijea.

Naredno gostovanje i novi remi za Tuhela, na klupi Čelsija u polufinalu LŠ 2021. U eri pandemije koronavirusa na "Bernabeu" je bilo 1:1, na "Stamfordu" 2:0 za Čelsi koji je otišao u finale i matirao Siti za veliki trofej.

Poslednji duel u Madridu ostao je lošoj uspomeni za Tuhela uprkos pobedi od 3:2 u produžecima. Posle poraza u Londonu od 3:1, imao je Čelsi vođstvo od 3:0 sve do 80. minuta kada je Rodrigo uveo meč u produžetke, a Benzema u 96. minutu postigao gol za prolazak u polufinale.

Stiže Tuhel poslije 2:2 i Minhenu na 10. meč u karijeri protiv Reala i ako nastavi sa tradicijom nepobedivosti možda će uvesti Bavarce 13. put u istoriji u finale Lige šampiona, a nadati se sedmom trofeju.