play-off runda

Belgijski tim savladao Frankfurt, Sturm bez Gazibegovića do osmine finala

U terminu od 21:00 sat odigrane su preostale četiri utakmice play-off runde Konferencijske lige, te su se saznali posljenji učesnici koji putuju u 1/8 finala.

Frankfurt je na svom stadionu dočegao belgijski tim Royal Union Saint-Gilloisea, te nakon prve utakmice u kojoj je bilo 2:2 u ovom okršaju bolja je bila belgijska ekipa, te tako iznenadila tim iz Njemačke i pobjedom od 1:2 se plasirala u 1/8 finala.

U Mađarskoj snage su odmjerili Ferencvaros i Olympiacos, u oba susreta bolja je bila ekipa iz Grčke, te su se tako plasirali u narednu rundu. U prvoj utakmici bilo je 1:0 u korist Olympiacos, a identičan rezultat bio je i u Mađarskoj. Kenan Kodro je igrao do 46. minute, a Eldar Ćivić do 67. minute u ekipi Ferencvarosa, dok je Bešić utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Molde je u prvoj utakmici savladao Legiu sa 3:2 na domaćem terenu u Norveškoj, da bi sada na gostovanju ponovo ostvarili pobjedu, ovog puta rezultatom 0:3.

Sturm u kojem nastupa Jusuf Gazibegović je bez većih problema se plasirao u naredni krug, nakon visoke pobjede u prvoj utakmici od 4:1, tim iz Austrije je slavio i na gostovanju kod Slovan Brtislave, ovog puta sa 0:1. Gazibegović je utakmicu odgledao sa klupe, trener ga je sigurno odmarao u utakmici koja “praktično već bila riješena”.