DINAMO - BETIS 1:1

Senzacija Dinama: Jakirovićeva ekipa izbacila Betis

Kaneko odveo Dinamo u osminu finala Konferencijske lige

DINAMO je odigrao s Betisom 1:1 i s obzirom na to da je prije sedam dana slavio u Sevilli 1:0 plasirao se u osminu finala Konferencijske lige.

Betis je poveo u 38. minuti. Aitor Rubial je probio lijevu stranu odbrane Dinama te s ruba kaznenog prostora ubacio loptu pred gol hrvatske momčadi. Tamo je, na prvoj stativi bio Cedric Bakambu koji je loptu dočekao potpuno spreman i petom zabio pored nemoćnog Ivana Nevistića.

Dinamo je do izjednačenja i rezultata koji ga je odveo u osminu finala došao u 59. minuti. Arber Hoxha je maestralno prošao po lijevoj strani i fantastično ubacio prizemno u pet metara, a Takuro Kaneko je zakucao za 1:1.

Izravan plasman u osminu finala Konferencijske lige, nakon osvajanja prvih mjesta po skupinama, izborili su Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK i Fenerbahče. U krugu od tih osam momčadi je idući suparnik Dinama, a žrijeb će se održati u petak u Nyonu.

Na samom početku susreta Betis je stisnuo te je nekoliko puta opasno krenuo prema golmanu Dinama Nevistiću. No, bile su te gostujuće šanse nedorečene do kraja, a Dinamo se relativno brzo oslobodio tog startnog pritiska Betisa.

Dosta žestoko i odlučno je igrao Dinamo koji je potom počeo prijetiti suparniku. U 18. minuti dobro je pucao Petković, iz slobodnog udarca s 25 metara, ali je gostujući vratar loptu odbio u korner. Još je opasnije Petković zaprijetio tri minute kasnije. Bila je to brza akcija Dinama koja je završila udarcem hrvatskog reprezentativnog napadača, ali je lopta umjesto u mreži odsjela na vratnici.

Nizao je u tim trenucima Dinamo napade pa je potom pokušao i Ristovski, ali je njegov siloviti udarac iskosa završio preko vrata. Dvoboj se potom smirio do 39. minute kada je Betis poništio prednost Dinama iz prve utakmice.