BiH 0-0 Crna Gora: Zmajevi još uvijek bez pobjede

Reprezentacije BiH i Crne Gore danas su na stadionu Grbavica odigrale interesantan meč sa dosta prilika. Meč je završen rezultatom 0:0, BiH je imala nešto veći posjed, dok je Crna Gora imala ozbiljnije prilike.

BiH je u ovaj meč ušla znatno oslabljena neigranjem svoje dvije najveće zvijezde Edina Džeke i Miralema Pjanića. Osim njih ovaj susret je propustio i jedan od najstandardnijih reprezentativaca Siniša Saničanin koji je danas potpisao ugovor sa beogradskim Partizanom.

Ivaylo Petev je tako na teren poslao sljedećih jedanaest igrača.

Šehić, Jovičić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Todorović, Krunić, Hadžiahmetović, Beširović, Ćivić, Nalić, Demirović

Njegov kolega na klupi Crne Gore odlučio se za ovu jedanaestorku.

Dragojević, Tomašević, Simić, Martinović, Vukčević, Kosović, Savićević, Vešović, Hakšabanović, Bećiraj, Jovović

Gosti su bolje ušli u meč i imali su bolje prilike iako je BiH imala nesto veći posjed lopte.

Prvu ozbiljniju priliku imali su gosti u 8. minuti preko Tomaševića koji je glavom pucao visoko preko gola.

U 11. minuti ponovo Tomašević prijeti glavom te pogadja prečku našeg gola.

Crna Gora je dosta bolje otvorila meč te su imali i treću dobru priliku u 22. minuti kada je Fatos Beciraj pucao glavom pored gola.

U 26. minuti Demirović, Krunić i Nalić su odigrali sjajnu akciju, ali je Adi Nalić pucao pored gola.

U 32. minuti Rade Krunić je uputio odlican šut glavom na ubacaj Ćivića, ali golman Dragojević odlično interveniše.

Eldar Ćivić je u 60. minutu napravio odličan prodor te uputio oštar sut, iskosa sa lijeve strane ali je njegov udarac otišao preko gola gostiju.

Samo minut kasnije Hadžiahmetović je uputio šut prema golu Crne Gore, ali to nije bilo dovoljno da se savlada golman gostiju.

Adi Nalić je u 65. minuti napravio odličan prodor po lijevoj strani i uputio šut prema golu Crne Gore, ali je Dragojević bio siguran.

Već u sljedećem napadu Crna Gora je imala najbolju priliku u drugom poluvremenu kada je Hakšabanović izašao jedan na jedan sa Šehicem, ali je bio neprecizan.

U 71. minuti su Crnogorci imali dvije odlične prilike, nakon greške naše odbrane, preko Jankovića i Vukčevića ali Šehić je spasio svoj gol.

Većinu drugog poluvremena obilježila je nesigurna i rastrzana igra obje ekipe, a prilike su uglavnom dolazile nakon grešaka.

Reprezentacija BiH tako još uvijek čeka prvu pobjedu nakon niza negativnih rezultata, a priliku za to će imati u sljedećem prijateljskom meču protiv reprezentacije Danske.