Borac i dalje ne zna pobjedu

R udar i Borac podijelili su bodove u susretu šestog kola m:tel Premijer lige BiH.

Domaćin je do vodstva došao u 13. minuti. Bila je to lijepa akcija Prijedorčana – Jakupović je probio stranu i centrirao, a na pravom mjestu se našao Nikola Mandić, koji je rutinski glavom pospremio loptu iza leđa Pavlovića.

Potom je uslijedila inicijativa Borca, ali Banjalučani nisu uspjeli iskoristiti nekoliko pristojnih prilika, prije svega Stojan Vranješ. Ipak, u nadoknadi Banjalučani dolaze do izjednačenja. Korner je izveo Zakarić, a Uzelac pogodio za 1:1, što je ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena.

Prvo poluvrijeme je obilježilo i utrčavanje jednog navijača u teren, kojeg su brzo savladali prisutni policajci. Još nekoliko navijača ranije je spriječeno da dođu do travnjaka.

U drugom dijelu meča intenzitet igre je opao. Nešto je više šansi imao banjalučki sastav, ali to su uglavnom bili jalovi napadi prvaka BiH, koji još uvijek ne zna za pobjedu u domaćem prvenstvu…

Susret je okončan remijem, što svakako više odgovara domaćinu.

Rudar – Borac 1:1 (Mandić 13′ – Uzelac 45′)

Gradski stadion u Prijedoru. Glavni sudija: Velimir Drinić (Modriča).

RUDAR: Šćekić, Pekija, Pavlović, Marić, Smajić, Jakupović, Burazor, Dojčinović, Sajak, Clarismario, Mandić.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Uzelac, Ćosić, S. Dujaković, Vojnović, N. Dujaković, Begić, Kulašin, Vranješ, Zakarić.