PREMIJER LIGA BIH

Borac slavio u Konjicu

U okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, u Konjicu su se sastali Igman i Borac. Utakmica je završena rezultatom 0:1.

U prvih 10 minuta vidjeli smo dva ozbiljnija pokušaja, po jedan na obje strane. Denkovića je u 7. minuti izblokirala odbrana Borca dok je u 9. minuti šut Blagaića završio malo pored gola Ćemana. U 16. minuti pokušava Jurilj ali odlazi to pored gola. Minut kasnije velika šansa za Igman.

Denković je izašao sam 1 na 1 sa Pavlovićem ali se spetljao na kraju i propala je velika šansa za domaće. Sudija Kazlagić u 20. minuti pokazuje žuti karton Sipoviću nakon burne reakcije zbog dosuđenog prekršaja. Lukić pokušava sa distance, Ćeman siguran.

Domaća publika negoduje zbog nekoliko sudijskih odluka. Mali prekid u 24. minuti zbog sudara glavama Bešagića i Kvržića.

Sjajna akcija Borca u 25. minuti za 0:1. Na lijevoj strani su odigrali dupli pas, Jurilj ubacuje u šesnaesterac, Lukić prebacuje loptu glavom na drugu stativu gdje je Čavić bio sam i koji je neometan glavom savladao Ćemana.

U 28. minuti su stigli i gostujući navijači. Ponovo sjajna akcija Borca po lijevoj strani. Herera i Jurilj su odigrali dupli pas, Jurilj ubacuje a Čavićev šut glavom završava na vanjskom dijelu mreže.

Sjajan pas Čavića za Blagaića koji izlazi 1 na 1 sa Ćemanom ali golman domaćih odlično brani taj udarac. Nova šansa za Borac, ponovo je Blagaić pokušao glavom ali i ovaj put to ide preko gola. Nakon ubačaja Bodula iz kornera, lopta je došla do Mešića čiji pokušaj završava u naručju Pavlovića.

Ramić pokušava u 41. minuti ali to nije zabrinulo Pavlovića. U 45. minuti zamalo da Ćeman pokloni gol gostima, na njegovu sreću sve se dobro završilo.

Jako dinamično prvo poluvrijeme završeno je 1:0 u korist Borca.

Na početku drugog poluvremena, blaga terenska inicijativa Igmana ali bez pravih prilika. U 55. minuti Pavlović u posljednji čas reaguje ispred Mešića.

Trener Mulalić je u 57. minuti izvršio dvostruku izmjenu. U igru su ušli Anel Hebibović i Pirić a izašli Mešić i Bešagić. Igrala se 59. minuta kada je Jurilj ubacio a Lukić zamalo zakasnio na tu loptu.

Čavić je u 63. minuti krenuo sam prema golu Igmana međutim dao je sebi prevelik for te je lopta završila u rukama Ćemana. Grahovac je postao prvi igrač Borca sa žutim kartonom nakon što je faulirao Sipovića. Kako se utakmica bližila kraju tako je i teren sve bio teži za igru.

Ahmetović mijenja Boju u 70. minuti, Mulalić baca sve karte u napad. Dvostruka izmjena kod gostiju u 79. minuti. Kulašin i Fićović su zamijenili Čavića i Blagaića. Igman djeluje jako nepovezano i bezopasno. Gužva pred golom Ćemana, na kraju Kulašin loše šutira.

Denković je zbog prigovora dobio žuti karton. Zaista nekoliko “čudnih” sudijskih odluka u ovih nekoliko minuta. Makarić je ušao umjesto Lukića u 88. minuti. Domaći navijači sada skandiraju “Cigani, cigani”. U sudijskoj nadoknadi Kortes mijenja Jurilja. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Borac stigao do vrijedna tri boda.