Bundesliga

Bundesliga: Borussia Dortmund preokretom u golijadi srušila Union iz Berlina

Danas su igrani susreti sedmog kola njemačke Budneslige

Nogometaši Borussije Dortmund svladali su kod kuće preokretom Union Berlin s 4-2, dok je Leipzig na svom travnjaku odigrao samo 0-0 s Bochumom u utakmicama sedmog kola njemačke Bundeslige.

Niklas Fuellkrug doveo je Dortmund u vodstvo u sedmoj minuti, ali je Union Berlin do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Robina Goossensa u devetoj i Leonarda Bonuccija iz jedanaesterca u 31. minuti.

Početkom drugog poluvremena Dortmund je ponovno vratio prednost na svoju stranu - prvo je u 49. minuti mrežu Union Berlina zatresao Niko Schlotterback, a zatim i Julian Brandt u 54. minuti. Norvežanin Julian Ryerson je u 71. minuti postavio konačnih 4-2 za Borussiju Dortmund.

Nogometaši Stuttgarta pobijedili su na svom terenu Wolfsburg s 3-1. Wolfsburg je nakon prvog poluvremena imao gol prednosti, pošto je Janick Gerrhart u 34. minuti zatresao mrežu domaćina, no Stuttgart je kasnije stigao do preokreta "hat-trickom" Gvinejca Serhua Guirassija.

Prvo je bio precizan s bijele tačke u 66. minuti, a potom se upisao među strijelce u 78. i 82. minuti, pišu SN.

Stuttgart je upisao šestu pobjedu od početka prvenstva i trenutno je prvi na ljestvici sa 18 bodova, druga je Borussia (D) s bodom manje, dok je Wolfsburg sedmi sa šest bodova manje.

U duelu Leipziga i Bochuma nije bilo golova, dok je Darmstadt sa 2-1 bio bolji od Augsburga. Leipzig je sada peta momčad lige sa 14 bodova, Darmstadt je na 11. mjestu sa sedam, Augsburg je 15. s pet, a Bochum na 16. poziciji s četiri boda.