Cristiano Ronaldo večeras ušao u historiju nogometa

Cristiano Ronaldo postao je igrač s najviše reprezentativnih nastupa u historiji nogometa nakon što je u četvrtak 197. put zaigrao za Portugal.

Ronaldo je zaigrao od prve minute za Portugal u susretu protiv Lihtenštajna na otvaranju kvalifikacija za EURO 2024. godine, prenosi HRT. Upisao je Ronaldo 197. nastup u državnom dresu.

Ovaj meč je igran u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u grupi J u kojoj je i reprezentacija Bosne i Hercegovine. U 80. minuti rezultat je glasio 4:0 za Portugal.

Ronaldo je postigao dva gola (51 minut iz penala, 63). Po jedan su postigli Joao Cancelo (8) i Bernardo Silva (47).

Do večerašnjeg ogleda dijelio je rekord s kuvajtskim napadačem Baderom Al-Mutawom.

Portugalski kapiten sada se odvojio na vrhu sa 197 nastupa. Al-Mutawa je drugi sa 196 nastupa.

Treći je treći malezijski nogometaš Soh Chin Ann sa 195 reprezentativnih nastupa. Slijede Egipćanin Ahmed Hassan (184), Omanac Mubarak (183), Španjolac Sergio Ramos (180)…

Ronaldo je u portugalskom dresu debitirao u augustu 2003. u prijateljskom susretu protiv Kazahstana.