RAZBILI LUTON

Čudesna utakmica Haalanda i de Bruynea u FA kupu

Manchester City je u osmini finala FA Kupa pregazio Luton sa 6:2, a briljirali su Kevin de Bruyne i Erling Haaland. Belgijanac je u čak četiri navrata asistirao za pogodak norveške mašine! Haaland je na De Bruyneova dodavanja zabijao u 3., 18., 40. i 55. minuti, a onda mu je Bernardo Silva namjestio i peti zgoditak u 58. minuti.

Njihova briljantna partija oduševila je ljubitelje nogometa, no nekako smo već i navikli na takve izvedbe od najboljih. Junak večeri ipak bi mogao biti u Španjolskoj gdje je Mallorca izborila finale Kupa.

Junak večeri

Nogometaši Mallorce prvi su finalisti ovosezonskog Španjolskog kupa, oni su u utorak boljim izvođenjem 11-eraca u polufinalu izbacili Real Sociedad u San Sebastianu.

Nakon 0-0 iz prvog dvoboja na Mallorci, i u uzvratu je nakon 90 minuta bilo neodlučeno, ovoga puta 1:1, goste je u vodstvo doveo Gio Gonzalez (50), a na 1:1 poravnao je Oyarzabal (71), pa se igrao produžetak od pola sata tijekom kojega se rezultat nije mijenjao te je konačni pobjednik odlučen udarcima s bijele točku prilikom koji su gosti bili uspješniji s 5:4.

Junak Mallorce je vratar Greif koji je odmah u prvoj seriji odbranio udarac Oyarzabala, a potom je svih preostalih devet izvođača bilo sigurno. Greif je i u završnici prvog poluvremena utakmice obranio kazneni udarac Mikelu Merinu te je s pravom ponio epitet igrača utakmice, a možda i heroja večeri. Da stvar bude još bolja Greif ove sezone nije upisao niti minutu u La Ligi.

Za Mallorcu je ovo četvrti ulazak u finale Kupa, a prvi nakon 2003. godine kada je i osvojila svoj jedini trofej.

U finalu koji će se igrati u Sevilli 6. aprila Mallorca će igrati protiv boljeg iz ogleda između Athletica iz Bilbaa i Atletica iz Madrida koji će svoj uzvratni dvoboj igrati u četvrtak u Bilbau. Prednost od 1:0 iz prve utakmice ima sastav iz Bilbaa.