SVE IM IDE NA RUKU

Dinamo preokretom kod Rijeke došao na korak od titule

Dinamo je nevjerojatnim preokretom u derbiju 33. kola SuperSport HNL-a pobijedio Rijeku 2:1 i pobjegao joj na četiri boda tri kola prije kraja prvenstva. Rijeka je povela golom Marka Pjace iz penala u 50. minuti, a Dinamo je do pobjede došao golčinom Brune Petkovića u 75. i lijepim golom Arbera Hoxhe u 89. minuti.

Dinamo do pogotka Petkovića nije imao niti jedan udarac prema vratima, no Modri su još jednom pokazali da su klasa za SHNL i došli su s ova tri boda na koračić do odbrane titule. Naime, do kraja ima svega tri kola, a Modri imaju +4. Također, u slučaju da do kraja obje ekipe završe s istim brojem bodova, prvak bi bio Dinamo zbog boljeg međusobnog omjera, a i Dinamov raspored do kraja je ipak nešto lakši od Rijekinog.

Rijeka do kraja ide u goste Varaždinu i Osijeku, a u zadnjem kolu kod kuće čeka Slaven. Dinamo pak iduće kolo čeka Osijek pa ide u Koprivnicu i u zadnjoj utakmici sezone na Maksimiru igra s Rudešom.