bijeg sa začelja

Đorđe Pantelić upisao hat-trick. Tuzla City bodovno dostigao Želju

Fudbaleri Tuzla Cityja u posljednjoj ovogodišnjoj zvaničnoj utakmici uspjeli su savladati dobojsku Slogu ubjedljivim rezultatom 3:0 (2:0) u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Najbolji igrač utakmice bio je centarfor domaćih Đorđe Pantelić. On je postigao sva tri gola za prvi hat-trick u Premijer ligi BiH.

Prvi put Pantelić je pogodio u 8. minuti kada je nakon udarca Mirzada Mehanovića bio najbrži na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu Sloge.

Tri minute kasnije Mirza Delimeđac je uputio centaršut, a Pantelić glavom postigao gol za 2:0.

Gosti su imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli postići gol.

U nastavku je Tuzla City kontrolisao utakmicu, a u 79. minuti Pantelić je pogodio za konačnih 3:0 na asistenciju Ajdina Nukića.

Tuzla City je upisala svoju petu pobjedu za ukupno 19 bodova, dok je Sloga iz Doboja upisala deveti poraz, ali imaju 27 bodova.

Danas se sastaju još GOŠK - Željezničar (16 sati). Jučer je vodeći Borac slavio u gostima kod Posušja (2:0).

Sutra se sastaju Široki Brijeg - Zvijezda-09 (13 sati) i Velež - Igman (15 sati).

Derbi u ponedjeljak igraju Zrinjski i Sarajevo (18 sati).

Poredak: Borac 45, Zrinjski 35, Sarajevo 33, Velež 32, Sloga Doboj 27, Široki Brijeg 22, Posušje 20, Željezničar 19, Tuzla City 16, Igman 18, GOŠK 17,Zvijezda-09 8.