Drama u Skenderiji. Bosna umalo prokockala pobjedu, slijedi majstorica u Bijeljini

Bosna Meridianbet izborila je majstoricu u četvrtfinalu play-offa za prvaka Bosne i Hercegovine za košarkaše.

Domaći tim je prvo poluvrijeme odigrao maestralno. Imale su Sarajlije i više od 20 poena prednosti protiv gotovo neprepoznatljivog tima Budućnosti Prolaba iz Bijeljine u odnosu na prvi susret.

Na poluvremenu je bilo čak 50:29 za ekipu trenera Dženana Rahimića. Činilo se da će Bosna lagano stići do pobjede u Maloj dvorani Skenderija i izboriti majstoricu u Bijeljini (serija se igra na dvije pobjede, prvi meč dobila Budućnost sa 82:68).

Međutim, u nastavku je gostujući tim poen po poen smanjivao zaostatak da bi u samom finišu prišao na samo dva poena minusa (84:86).

Ključni potez meča napravio je američki bek u redovima Bosne Anthony Collins koji je ukrao loptu 11 sekundi do kraja kod napada Budućnosti.

Bosna je u tim momentima vodila sa 90:87. Collinsov potez je onemogućio goste da eventualno izjednače. Na kraju je bilo 92:87 za Bosnu.

Domaće strijelce su predvodili Collins i Faris Verlašević sa po 18 poena. Vojin Ilić (21) i Milivoje Božović (20) bili su najefikasniji kod gostiju koji će imati prednost domaćeg terena u majstorici.