Džanan Musa i Real Madrid su u finalu Eurolige!

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Eurolige nakon što su u vrlo uzbudljivom polufinalnom ogledu porazili Barcelonu 78:66.

Barcelona je bila blagi favorit po kladionicama i upravo tako je izgledalo prvo poluvrijeme ovog susreta.

U prvoj dionici stvari su bile izjednačene, ali u drugoj Barcelona ubacuje u brzinu više i brzo dolazi do tada maksimalnih devet poena prednosti (40:31). Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 42:36 za Barcelonu.

U nastavku meča kao da je istrčao neki drugi Real Madrid na parket.

Madriđani su igrali sjajnu košarku predvođeni Tavaresom a u nekim trenucima i našim Musom pa treći period ide njima u korist 22:13 i okreće se rezultat.

Posljednji period je ponovo donio dobru igru Reala koji nije dozvoljavao velikom rivalu da se primakne i eventualno poravna rezultat. Na kraju je Real slavio i u finalu će igrati protiv Olympiakosa.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Walter Tavares sa 20 poena i čak 14 skokova. Kod Barcelone je bolji od ostalih bio Abrines sa 16 ubačaja. Bh. reprezentativac Džanan Musa nije imao svoju noć pa je, za svoje standarde, ubacio skromnih sedam poena.