burna utakmica

Džanan Musa nije izdržao. Real upisao poraz u duelu protiv najvećeg rivala

Košarkaši Reala iz Madrida pretrpjeli su tek drugi poraz u ovosezonskom izdanju Eurolige.

U čuvenom Clasicu dva najtrofejnija španska kluba, domaća Barcelona savladala je lidera elitnog kontinentalnog takmičenja sa 83:78.

Gostujući "Kraljevi" nisu iskoristili fantastičan ulazak u meč reprezentativca Bosne i Hecegovine Džanana Muse. Bh. krilni igrač je u prvoj četvrtini ubacio 13 poena, a Real je nakon tog perioda vodio sa 25:21.

Musa je u toj dionici nanizao četiri trojke iz pet pokušaja. Meč je završio sa 19 poena, tri skoka i dvije asistencije za 29 minuta.

Mario Hezonja je dodao 16 za Real.

Jan Vesely je bio uvjerljivo najefikasniji u redovima Barcelone sa 27 poena.

Real, koji brani evropsku titulu, i dalje je uvjerljivo prvi na tabeli sa 16 pobjeda i dva poraza. Slijede italijanski Virtus Bologna sa 13/5, Barcelona sa 12/6 i izraelski Maccabi Tel Aviv sa 11/7.