Džeko i saigrači uništili lidera belgijske lige. Trener poraženih priznao: Kao da smo udarili glavom u zid

Činjenica da je Union Saint-Gilloise nanizao seriju od 22 utakmice bez poraza tokom ove sezone, u kojoj je ovaj tim uvjerljivi lider nogometnog prvenstva Belgije, nije unosila previše spokoja u redove Fenerbahcea uoči prve utakmice osmine finala Konfrencijske lige UEFA (Evropska nogometna federacije).

No, u sinoćnjem duelu u gostima Fener je odigrao fantastično - igrači turskog superligaša razbili su Union u gostima sa 3:0 i uoči revanša naredne sedmice napravili su ogorman korak prema četvrtfinalu trećeg po snazi UEFA-inog klupskog takmičenja.

Iako je na teren upao tek u 68. minuti, Edin Džeko uspio je upisati asistenciju za gol. Dijamant je uposlio Jaydena Oosterwolde koji je u 84. minuti minuti pogodio za 2:0.

Šansu da nastupi u drugom poluvremenu dobio je još jedan reprezentativac Bosne i Hercegovine u redovima Fenerbahcea Rade Krunić.

Težak poraz uzdrmao je domaću ekipu čiji je trener Alexander Blessin, kako konstatiraju belgijski mediji, mogao samo promatrati štetu. Kao i cijela ekipa Uniona...

"Iskustvo je večeras presudilo. Prije utakmice smo pričali o važnosti prekida, mislim da smo prije prvog gola napravili 5-6 kornera iz kojih nismo uradili ništa.

Imao sam dobar osjećaj na početku utakmice, ali je njihov gol promijenio puno stvari. Postali smo nervozni, htjeli smo proći glavom kroz zid.

Previše smo komplicirali stvari, imali smo previše dodira s loptom. Ono što nas inače čini toliko jakim, izgubili smo u tom trenutku", analizirao je Blessin.